Rīgā izveidota Latvijā pirmā sensorā sporta zāle bērniem ar uzvedības problēmām

Turpinot pērn sākto projektu, Latvijas Bērnu atbalsta fonds (LBAF) Pārdaugavā izveidojis sporta zāli “Sensorais Džims” bērniem ar uzvedības problēmām – pirmo šāda veida pakalpojumu Latvijā, kur, iedarbojoties uz dažādām maņām, palīdz bērniem justies mierīgākiem, koncentrētākiem, mazināt dusmu lēkmes un stresu.

Jau vēstīts, ka pirms gada LBAF multifunkcionālajā centrā “Domino” Cementa ielā 12 tika atklātas jaunās telpas, kurās sniedz sociālās rehabilitācijas programmu bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības traucējumiem „Ceļš pie sevis”, ko finansē Rīgas domes Labklājības departaments.

Tagad realizēta projekta otrā kārta, kurā atvērti papildu kabineti sociālo pakalpojumu nodrošināšanai un “Sensorais Džims” jeb īpašā sporta zāle bērniem ar uzvedības problēmām.

“Rīgas lielais ieguvums ir mērķtiecīgi un neatlaidīgi partneri, kas apzinās mūsdienīgu, uz visu ģimeni vērstu sociālo pakalpojumu nozīmi. Pieprasījums pēc pakalpojumiem, kuros agrīni veikts darbs ar cēloņiem ir liels, tāpēc strādājam, lai tie būtu pieejami. Pateicoties šādām sadarbībām Rīga kļūst par sociālo pakalpojumu inovāciju galvaspilsētu,” tā piektdien, 16. septembrī, jaunās zāles atklāšanā uzsvēra Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

 “Sensorā Džima” izveide ir ieguldījums LBAF pakalpojuma attīstībā un vienlaikus pirmais solis ceļā uz darbības paplašināšanu, lai nākotnē arī Latvijas reģionos varētu piedāvāt psihosociālu atbalstu bērniem ar uzvedības problēmām un viņu ģimenēm.

Patlaban ar Rīgas domes budžeta finansējumu šajā programmā  pakalpojumu var saņemt 48 bērni gadā. Atbilstoši budžeta iespējām bērnu skaitu, kas izmanto šo programmu, iecerēts palielināt līdz 60 bērniem gadā.

“Ceļš pie sevis” ir sociāls rehabilitācijas pakalpojums bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, ar mērķi nodrošināt bērniem ar saskarsmes un uzvedības traucējumiem un viņu ģimenēm psihosociālu atbalstu, lai mazinātu iekļaušanās un saskarsmes grūtības bērnudārzā un sākumskolā, veicinātu ģimenes izpratni par bērna vajadzībām, tādējādi uzlabojot saskarsmi ģimenē un mazinot konflikta situācijas bērnudārzā, skolā un ģimenē.

Pakalpojuma dalībniekiem organizētās nodarbības un konsultācijas vada profesionālu speciālistu komanda: sociālais darbinieks, ģimenes atbalsta persona, ģimenes sistēmiskais psihoterapeits, klīniskais psihologs, psihoterapeits, ABA terapija, skaņu terapeits un citi speciālisti pēc nepieciešamības.

Foto: Rīgas dome

TOP Komentāri

avatar