Piešķir 5 miljonus eiro Covid-19 ārstniecībai un zāļu krājumu veidošanai

Šodien, 11. augustā, Ministru kabinets atbalstīja 2,94 miljonus eiro piešķiršanu veselības nozarei, lai segtu izdevumus ārstniecības iestādēm par līdz šim īstenoto Covid-19 diagnostiku un ārstēšanu, kā arī 2,05 miljonus eiro, lai nodrošinātu zāļu krājumus ārstniecības iestādēm.

Šā gada pavasarī tika ieviesta virkne pasākumu veselības aprūpes nozarē, lai nodrošinātu iedzīvotāju epidemioloģisko drošību un mazinātu šķēršļus pacientiem, kuri ir inficēti ar Covid-19, saņemt veselības aprūpi. Tādēļ tika noteikts, ka Covid-19 slimniekiem un pacientiem, kuriem ir aizdomas par inficēšanos ar šo slimību, pacienta līdzmaksājums tiek kompensēts no valsts budžeta līdzekļiem. Tādējādi tika mazināti riski inficēt citus iedzīvotājus, jo pacientiem nebija radīti finansiāli šķēršļi saņemt nepieciešamo diagnostiku, uzraudzību un slimības ārstēšanu. Tāpat tiek apmaksāti laboratoriskie izmeklējumi, ja ir aizdomas par saslimšanu ar Covid-19.

No papildu piešķirtajiem 2,94 miljoniem eiro:

  • 333 270 eiro paredzēti ambulatorajiem veselības aprūpes pakalpojumiem (pacientu līdzmaksājumu kompensācija, ģimenes ārstu vizītes pie pacientiem mājās utt.);
  • 99 352 eiro  stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem (observācija Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, pacientu līdzmaksājumu kompensācija u.c.);
  • 2 513 633 eiro laboratorisko izmeklējumu organizēšanai un veikšanai (tostarp gan paši izmeklējumi, gan paraugu ņemšanas mobilo vienību, kas nodrošināja paraugu ņemšanu pacientu dzīvesvietā, gan paraugu paņemšanas punktu un zvanu centra darba nodrošinājums, kā arī izdevumi par individuālo aizsardzības līdzekļu iegādi medicīniskā personāla vajadzībām).

Savukārt, lai nodrošinātu zāļu krājumus ārstniecības iestādēm Covid-19 infekcijas izplatības laikā, valdība lēma novirzīt papildu 2 054 926 eiro. Rezultātā slimnīcām būs pieejami zāļu krājumi trīs mēnešu patēriņam, tādējādi nodrošinoties pret neprognozējamiem zāļu piegāžu traucējumiem.

Foto: pexels.com

TOP Komentāri

avatar