Pianisti tiek aicināti pieteikties Jāzepa Vītola 8.starptautiskajam pianistu konkursam

Pianisti aicināti līdz 20.augustam pieteikt dalību Jāzepa Vītola 8.starptautiskajā pianistu konkursā, kas norisināsies divās solo kārtās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē un fināla kārtā ar Liepājas Simfonisko orķestri Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” jau šī gada oktobrī.

Šī ir lieliska iespēja jaunajiem pianistiem. Vairāki iepriekšējo konkursu uzvarētāji šobrīd jau kļuvuši par Latvijā un ārzemēs atzītiem māksliniekiem.

Konkursā var piedalīties atskaņotājmākslinieki, kuru vecums konkursa atklāšanas dienā nepārsniedz 30 gadus (dzimuši pēc 1993. gada 7. oktobra).

Konkursam arī šogad ir starptautiska žūrija. Tajā būs gan latviešu pārstāvji – Toms Ostrovskis, Juris Žvikovs, gan tādi ārzemju smagsvari kā Ivari Ilja, Zbigņevas Ibelhauptas un Niklas Pokki.

Žūrija šogad intensīvi strādās divās pilsētās, jo pēc atlases kārtām Rīgā fināla priekšnesumi noritēs Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Iespējams, pasaules pianisti Liepāju nu pazīst labāk par Rīgu, ņemot vērā izcilo, pat unikālo Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivāla tradīciju – kopš 1993. gada Liepājas Simfoniskais orķestris gadu no gada muzicējis ar izcilākajiem pasaules klavierspēles meistariem, kopumā sadarbojoties ar vairāk nekā 200 pianistiem.

Jāzepa Vītola konkurss kļuvis par tradīciju – tā pirmsākumi meklējami 1989. gadā, par konkursa patroniem paspējuši būt gan savulaik Latvijas kultūras ministrs Raimonds Pauls (1993), gan valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere (2008), bet žūrijā citu starpā darbojušās tādas klaviermūzikas prominences kā Lazars Bermans (Krievija/Itālija) un Staņislavs Igoļinskis. Arī 2023. gada konkurss solās pulcēt uz skatuves izcilus jaunos talantus, bet pie žūrijas galdiem pieredzējušus mākslas pasaules grandus.

Konkursa organizāciju un atbalstu nodrošina– JVLMA, vecākais Baltijas valstu simfoniskās mūzikas kolektīvs – Liepājas Simfoniskais orķestris, koncertzāle “Lielais dzintars”, kā arī Kultūras ministrija.

Informācija par konkursa noteikumiem, pieteikšanās kārtību un repertuāru pieejama konkursa mājaslapā http://vitolakonkurss.lv/vpc/

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar