Pētījums: vien puse Eiropas iedzīvotāju ir apmierināta ar savu fizisko veselību

Garīgā un fiziskā veselība šodien ir viens no svarīgākajiem jautājumiem sabiedrības dienaskārtībā visā pasaulē. Tehnoloģiju kompānijas Huawei pērnā gada nogalē veiktais pētījums atklāj nepatīkamu ainu – tikai vidēji 50 % Eiropas iedzīvotāju apgalvo, ka ir apmierināti ar savu fizisko veselību. Taču ir arī labas ziņas – 87 % viedpulksteņu lietotāju savā ikdienā ir ieviesuši vismaz vienu jaunu veselīgu ieradumu, pateicoties viedierīces sniegtajiem datiem.

“Nav šaubu – laba veselība ir viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem, lai dzīvotu pilnvērtīgu un kvalitatīvu dzīvi. Tāpēc ar pētījuma palīdzību vēlējāmies noskaidrot, vai eiropieši pietiekami aktīvi rūpējas par savu personīgo veselību un ir informēti par svarīgākajiem parametriem, kas ietekmē mūsu labsajūtu. Iegūtie dati liek secināt, ka interese par veselības uzlabošanu ir liela, taču nereti trūkst motivācijas mainīt paradumus ilgtermiņā un pietiekamu zināšanu par to, kā sākt dzīvot veselīgāk,” par pētījumu stāsta Huawei produktu apmācību vadītājs Mikus Tillers.

Apmierinātība ar savu veselību aizvien viduvēja

Pētījumā gūtie rezultāti apliecina, ka Eiropas iedzīvotāji izrāda pastiprinātu interesi par personīgo veselību, vienlīdz lielu uzmanību pievēršot gan psiholoģiskajai, gan fiziskajai labsajūtai. Tomēr apmierinātība ar veselību joprojām ir viduvēja, un tikai puse aptaujāto dalībnieku norādīja, ka ir apmierināti ar savu vispārējo veselības stāvokli. Atbildēs tika uzsvērtas bažas par fizisko sagatavotību (24 %), mobilitāti (26 %), pazeminātu enerģijas līmeni (29 %), aptaukošanos un lieko svaru (46 %). 

Lielakā daļa jeb 91 % aptaujāto izteica vēlmi uzlabot vismaz vienu ar veselību saistītu dzīvesveida aspektu. Teju pusei (43 %) respondentu galvenā prioritāte bija stresa mazināšana, kam sekoja veselīga ķermeņa svara uzturēšana (40 %), veselīgs uzturs un miegs (35 %), kā arī regulāras fiziskās aktivitātes (34 %). Neraugoties uz šiem centieniem, 72 % Eiropas iedzīvotāju atzina, ka veselīga dzīvesveida paradumu ievērošanai ir nepieciešama papildu motivācija vai ka motivācija bieži zūd. 

Diemžēl zināšanu un kvalitatīvas informācijas trūkums ir viens no galvenajiem klupšanas akmeņiem, kas kavē sabiedrības veselības uzlabošanos. Tomēr regulāra piekļuve personalizētiem veselības rādītājiem, ko spēj nodrošināt mūsdienu tehnoloģijas, pozitīvi ietekmē dziļākas izpratnes veidošanos par personīgo  veselību. 

Regulāri veselības mērījumi – pirmais solis ceļā uz labsajūtu 

Pētījuma ietvaros noskaidrots, ka vairāk nekā puse (54%) eiropiešu neveic regulāras medicīniskās pārbaudes. Tāpēc, lai konsekventi sekotu līdzi vairākiem būtiskiem ar veselību un labsajūtu saistītiem parametriem un izskaustu neveselīgos ieradumus, ar kuriem dzīvots līdz šim, nozīmīgu atbalstu var sniegt viedpulksteņi. Iegūtie dati liecina, ka tieši viedpulksteņu lietotāji Eiropā vidēji par 51% biežāk nekā cilvēki, kuri tos nelieto, zina precīzus mērķa mērījumus visiem būtiskajiem veselības rādītājiem. Tie arīdzan teju trīs reizes biežāk uzrauga savu sirdsdarbību, skābekļa līmeni asisnīs un patērēto kaloriju daudzumu. Starp ikdienas novērojamajiem rādītājiem dominē fiziskās aktivitātes, ko mēra pēc soļu skaita, – gandrīz puse no visiem lietotājiem ikdienā seko līdzi noietajam soļu skaitam, kas ir būtisks faktors vispārējās veselības uzlabošanai.

Pētījumā novērots, ka viedpulksteņu lietotāji ļoti nopietni izturas pret viedierīces sūtītajiem paziņojumiem – vairāk nekā 74 % lietotāju meklē padomu, kad ierīce viņus brīdina par neparastiem veselības rādītājiem, un 63 % aptaujāto apmeklē ārstu, lai veiktu papildu analīzes. Turklāt ievērojami lielākā daļa jeb 87 % viedpulksteņu lietotāju, pamatojoties uz ierīces sniegto informāciju, ieviesuši jaunus veselīgus paradumus, veicot vidēji divas būtiskas izmaiņas. Starp tām ierindojas biežākas fiziskās aktivitātes (47 %), lielāks fizisko aktivitāšu ilgums (41 %), miega paradumu uzlabošana (39 %) un uztura korekcijas (28 %).

Būtiski, ka viedpulksteņu lietotāji novērojuši pozitīvās izmaiņas, kas saistītas ar viedierīces ieviešanu savā ikdienā – 88 % lietotāju piekrīt, ka ierīce var palīdzēt uzlabot viņu fizisko veselību, 86 % – vispārējo dzīves kvalitāti un 76 % – mentālo veselību.

Pētījumu pēc Huawei pasūtījuma veica tirgus izpētes un konsultāciju aģentūra Ipsos. Ipsos aptaujāja vairāk nekā 8000 pieaugušo Eiropas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 64 gadiem astoņās valstīs: Bulgārijā, Vācijā, Itālijā, Polijā, Rumānijā, Spānijā, Turcijā un Apvienotajā Karalistē. Aptauja veikta 2023. gada rudenī.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar