Pēdu kopšanas padomi ziemas laikam

Ziemas aukstie un mainīgie laikapstākļi var likt mūsu ādai izjust diskomfortu, kļūt sausākai un jutīgākai. Pēdu āda nav izņēmums – tai ziemā var būt nepieciešama papildu kopšana un mitrināšana. Kādas pēdu kopšanas procedūras būs piemērotas tieši ziemas laikam un kā kopt pēdu ādu mājas apstākļos? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.

Ziema var ievērojami ietekmēt mūsu pēdu ādas labsajūtu, atzīst skaistuma konsultante A. Dārziņa. Ārpus telpām ir auksts gaiss, bet iekštelpās centrālā apkure, un šīs starpības dēļ mazinās gaisa mitrums un āda bieži kļūst sausa.

Ko iesākt?

Lai novērstu sausas ādas problēmu, katru dienu pēc dušas jālieto kopjošs pēdu krēms, iesaka A. Dārziņa. Tāpat pēdu kopšanai ir pieejami dažāda veida sāļi un esences pēdu vanniņām, kā arī specializēti krēmi dažādu pēdu ādas problēmu risināšanai un novēršanai. Speciālie pēdu krēmi pārsvarā dziļi mīkstina, mitrina un aizsargā sausu, sasprēgājušu ādu no plaisāšanas, uzlabo ādas elastīgumu, veicina zvīņu nolobīšanos, plaisu dzīšanu un atjauno ādas mikrobiomu. Tādi krēmi der arī cilvēkiem ar pēdu ādas pārragošanas traucējumiem.

Ikdienai ieteicams izvēlēties, piemēram, krēmputas, kas paredzētas ikdienas lietošanai no rīta un vakarā. Tām piemīt ādu reģenerējoša un pretnovecošanas iedarbība. Turklāt šiem līdzekļiem tekstūra parasti nav taukaina, un tie aiztur nepieciešamo mitrumu ādā.

Ļoti sausām pēdām ieteicams izmantot krēmus ar 30%-50% urea, kas sniegs pēdu ādai mitrināšanu 24 stundu garumā un novērsīs arī tulznu veidošanos. Tie baros un aizsargās pēdu ādu, un ir ieteicami lietošanai katru dienu.

Lai neveidojas cieti papēži

Cieta āda uz pēdām parasti veidojas no svīšanas un slēgtu, cietu, neērtu apavu valkāšanas. Tās ir atmirušās šūnas, kuras ir uzmanīgi jānoņem ar speciālu pēdu vīli vai kāju skrubi. Lai cīnītos ar cieto ādu uz papēžiem, var sākt ar relaksējošām pēdu vanniņām divas līdz trīs reizes nedēļā. Svarīgi paturēt prātā, ka pēdu vanniņai nevajadzētu izmantot karstu ūdeni! Piemērotāks un pēdu ādai draudzīgāks būs silts ūdens. Ūdenim var pievienot speciālus ekstraktus, jūras sāli vai ēteriskās eļļas. Savukārt reizi mēnesī ieteicams cieto papēžu ādu noņemt ar pēdu vīli, pirms tam izmērcējot pēdas 10-20 minūtes. Tāpat šim nolūkam var uzlikt eksfoliējošas zeķītes.

Pēc abrazīvas procedūras uzliek pēdu masku, kas mitrinās un baros pēdu ādu. Pēdu maskas ir pieejamas arī zeķīšu veidā, kas ir ļoti ērti un parocīgi lietojamas. Turpmāk pēdu kopšanas procedūra būs ļoti vienkārša – jālieto pēdu krēms vienu divas reizes katru dienu, savukārt skrubis pēdām un maska jālieto reizi nedēļā. Atcerieties – abrazīvā procedūra jāveic vien reizi mēnesī!

Maskas pēdām

Ziemas laikā maskas pēdu ādai var kļūt par īstu glābiņu. Tās noņem raupju, sasprēgājušu pēdu ādu un atjauno pēdu ādu jau ar vienu lietošanas reizi, stāsta A. Dārziņa. Maskas mērķis ir padarīt pēdu ādu mīkstu un zīdainu un palīdzēt noņemt ādas sabiezējumus. Parasti pēdu masku sastāvā ir urea 15%-20%. Vienmēr sekojiet uz maskas iepakojuma norādītajai lietošanas instrukcijai, lai iegūtu labāko efektu.

Parafīna vanniņas

Vēl viena procedūra, ko var veikt mājās pēdu un roku ādas kopšanai ziemas periodā, ir parafīna vanniņas, stāsta A. Dārziņa. Procedūras laikā rokas vai kājas tiek iemērktas vanniņā, kas ir piepildīta ar līdz noteiktai temperatūrai uzsildītu parafīnu. Parafīna radītais siltums uzlabo asinsriti apstrādājamai vietai, kā arī noņem uzkrāto saspringumu un spriedzi no plaukstām vai pēdām. Ar šādas procedūras palīdzību ir iespējams mazināt arī muskuļu un artrīta sāpes. Procedūras laikā ar siltuma palīdzību tiek atvērtas poras un izvadīti uzkrātie toksīni, tie uzsūcas parafīnā. Ar parafīna vanniņas palīdzību tiek mitrināts ādas virsējais slānis, turklāt mitrināšanas funkciju efekts saglabājas ilgu laiku. Procedūrai piemērotu kosmētisko parafīnu var iegādāties aptiekā.

Kā veikt parafīna vanniņu?

  • Nomazgā rokas, dezinficē.

  • Uzklāj mitrinošu vai barojošu krēmu.

  • 3-4 reizes iemērc rokas vai pēdas siltā parafīna vanniņā. Tas izveidos tādu kā parafīna cimdu un pēc tam – jāietin mīkstos frotē cimdiņos vai zeķītēs.

  • Procedūras ilgums: 20 – 30 minūtes.

Kontrindikācijas, kad nav ieteicams veikt: iekaisuma procesi ādā, infekciozas ādas saslimšanas.

Tāpat ādas veselībai ikdienā neaizmirstiet lietot vajadzīgo ūdens daudzumu, kā arī izvēlēties kvalitatīvus, ērtus apavus, kas neberž, nenospiež pēdu un ir veidoti no kvalitatīviem, dabiskiem materiāliem. Rūpējieties, lai pēdas justos labi un ērti – tas palīdzēs justies labi gan pēdu ādai, gan jums kopumā!

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar