Grupa «CREDO» ieraksta jaunu dziesmu un gatavojas jubilejas koncerttūrei «Lido!»

Sākot ar 18.maiju, leģendārā grupa «CREDO» dosies vērienīgā koncerttūrē «Lido!», kura būs veltīta grupas 50 gadu jubilejai un norisināsies Latvijas pilsētu brīvdabas estrādēs un koncertzālēs. Atzīmējot šo faktu, «CREDO» pirms neilga laika ierakstīja dziesmu «Mēs svinam» (Guntara Rača teksts, Gunta Veita mūzika»), kurai tapis arī videoklips.

«Reizēm mēs aizmirstam priecāties un svinēt, bet tas mums ļoti patīk, tādēļ aicinām draugus un skatītājus svinēt dzīvi! Grupas piecdesmit gadu jubileja, manuprāt, ir labs iemesls šādām svinībām,» saka grupas līderis, solists Guntis Veits.

Koncertos, kuros skanēs grupas visu laiku populārākās dziesmas un, protams, arī jaunāki skaņdarbi: «Meitene ar kallu ziediem», «Disnejlenda», «Neko nevar skaidri zināt», «Tur aiz mākoņiem ir saule», «Ziņģe par bailēm», «Lai!», «Kad nekas nav palicis tevī» u.c., piedalīsies gan grupas pamatsastāvs, gan īpašie viesi: aktrise Lelde Dreimane, dziedātājas Sandija Vīgante, Liene Šomase un Aija Andrejeva, gan grupas bijušais dalībnieks Valdis Skujiņš u.c. Grupas skanējumu papildinās daiļvokāls – skatuviski pievilcīgās, temperamentīgās un talantīgās dziedātājas Inta Gudovska un Olga Stare (grupa «Oranžās»).

Trijos grupas jubilejas koncertos ar īpašu programmu piedalīsies Liepājas Kamerorķestris: 18.maijā – Jelgavas brīvdabas koncertzālē «Mītava» Pasta salā, 25.maijā Liepājas koncertdārzā «Pūt, vējiņi!» un grandiozajā koncertā 1.augustā Dzintaru koncertzālē.

«Katrā pilsētā koncerta programma un viesu sastāvs atšķirsies, tāpēc, ja vēlaties to visu dzirdēt klātienē, iesakām nākt uz vairākiem koncertiem,» aicina Guntis Veits, piebilstot, ka speciāli koncertiem būs izveidota īpaša skaņas un gaismu partitūra. «Vēlamies saviem klausītājiem sniegt patiešām labāko iespējamo,» mūziķis uzsver, atklājot, ka, gatavojoties jubilejai, ierakstīta arī jauna dziesma «Mēs svinēsim!».

Par godu grupas jubilejai klajā nācis arī albums, kurā apkopotas populārākās dziesmas no «Credo» repertuāra. To varēs ekskluzīvi iegādāties tikai koncertu norises vietās, tāpat pēc koncertiem būs iespēja saņemt mūziķu autogrāfus un kopā ar viņiem nofotografēties.

Koncertos piedalīsies mūziķi Guntis Veits (balss, ģitāra), Armands Alksnis (ģitāra), Aivars Vīksna (basģitāra) un Gundars Lintiņš (sitaminstrumenti).

Atgādināsim, ka grupas pirmsākumi meklējami 1974.gada beigās, kad skolasbiedri – no «Līviem» aizgājušais basģitārists Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Gina Burkēvice, kā arī Aivars Liepiņš un Valērijs Kosmiņins uzsāka kopīgus mēģinājumu. Nedaudz vēlāk grupa kļuva par Liepājas kokapstrādes kombināta «Baltija» vokāli instrumentālo ansambli, un zem šī nosaukuma darbojās līdz 1979.gadam, kad oficiāli tika apstiprināts nosaukums «Credo».

Audiovizuālais materiāls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar