Operatīvie dienesti dodas uz Jelgavu, kur dzīvoklī ieslēgts sešgadīgs bērns

Nedēļas nogalē Valsts policijā saņemts izsaukums uz kādu daudzdzīvokļu namu Jelgavā, kur dzīvoklī ieslēgts sešgadīgs bērns. Notikuma vietā atradās operatīvie dienesti, kā arī bērna māte, kura, būdama alkohola reibumā, nespēja paskaidrot notikušo. Operatīvie dienesti atrisināja situāciju, iekļuva dzīvoklī un pret bērna māti uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu. 

4.februārī ap pulksten 04.30 Valsts policijā saņemta informācija, ka Jelgavā, kādā īpašumā operatīvajiem dienestiem ir nepieciešama Valsts policijas palīdzība – dzīvoklī atrodas mazgadīgs bērns, kurš nevar atvērt dzīvokļa durvis. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas ieradās notikuma vietā un pie ēkas sastapa Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas, un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta amatpersonas. 

Likumsargi, ieejot kāpņu telpā, pamanīja uz grīdas sēdošu sievieti, kura paskaidroja, ka viņa esot izgājusi ārā no dzīvokļa, durvis aizslēdzās ciet un dzīvoklī palika viņas sešus gadus vecā meita. Arī aiz durvīm bija dzirdama bērna balss.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas pieņēma lēmumu iekļūt dzīvoklī caur pirmā stāva logu un tas izdevās, taču ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka durvis ir aizslēgtas ar divām atsevišķām slēdzenēm, no kurām izdevās atslēgt tikai vienu, savukārt otrai – netika atrastas atslēgas. Sievietei tika palūgts pārskatīt somiņu un atslēgas tika atrastas, un ar tām izdevās atslēgt dzīvokļa durvis.

Sieviete bija acīmredzamā alkohola reibuma stāvoklī un nespēja izklāstīt notikušo, kā arī atbildēt uz policistu uzdotajiem jautājumiem. Veicot alkohola pārbaudi sievietes izelpā, konstatēts, ka viņa atradusies 2,92 promiļu reibumā. Ņemot vērā to, ka sieviete, būdama alkohola reibumā, nespēj parūpēties par bērnu, meitenīte tika nodota sievietes radiniekam.  

Pret sievieti ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process par septiņu gadu vecumu nesasnieguša bērna atstāšanu bez uzraudzības. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par šādu administratīvu pārkāpumu tiek piemērots brīdinājums vai naudas sods līdz 210 eiro. Šis materiāls pēc piekritības tiks nosūtīts pašvaldības administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

Valsts policija atgādina, ka vecākiem vai personai, kuras aprūpē vai uzraudzībā bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušā vai vismaz 13 gadus vecas personas klātbūtnes. 

Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt par šādiem un līdzīgiem gadījumiem – ja rodas aizdomas, ka kādā ģimenē bērns netiek pienācīgi aprūpēts vai viņam draud citas briesmas. Policija uzsver, ka viens no vecāku atbildīgākajiem un svarīgākajiem uzdevumiem ir rūpēties par bērnu dzīvību un drošību!

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar