“Muzikālajā bankā” vinnē Intars Busulis ar dziesmu “Dejo vientulību”

Sestdien, 30. janvārī, ar krāšņu finālšovu noslēdzās Latvijas Radio 2 aptauja “Muzikālā banka 2020”, kurā gada vērtīgākās dziesmas titulu ieguva Intara Busuļa izpildītā dziesma “Dejo vientulību”. Par otru vērtīgāko dziesmu tika atzīta Carnival Youth izpildītā “Vasara bez internetiem”, savukārt trešo vietu ieņēma Triānas parka un Igo kompozīcija “Mālos pelēkos”. Par gada vērtīgākas dziesmas titulu šovakar sacentās 15 klausītāju iemīļotākās un žūrijas atzinību guvušās kompozīcijas. 

Intars Busulis, saņemot apbalvojumu, pateicās visiem draugiem – balsotājiem, klausītājiem un skatītājiem, atzīstot: “sākotnēji dziesma bija kā eksperiments, bet dziesma man ir ļoti tuva un dvēseliska, iespējams, tas arī nolasījās”. Līdz ar uzvaru šovakar, “Muzikālās bankas” vērtīgākās dziesmas titulu Intars Busulis ieguvis jau trešo reizi. 2017. gadā Busulis triumfēja ar dziesmu “Nākamā pietura – depo”, savukārt 2008. gadā – ar kompozīciju “Brīvdiena”.

Pēc „Muzikālās bankas 2020” noslēguma ceremonijas finālbalsojuma, klausītāju iemīļotākās dziesmas sarindojušās sekojoša secībā: 

 1. “Dejo vientulību”, Intars Busulis
 2. “Vasara bez internetiem”, Carnival Youth
 3. “Mālos pelēkos”, Triānas parks un Igo
 4. “Tūrists”, Dons  
 5. “Haosā”, Astro’n’out un Sudden Lights
 6. “Lai jau deg”, Ivo Fomins  
 7. “Mēs vairs nē”, Samanta Tīna
 8. “Stāvēt tuvāk”, DAGAMBA un Patrisha
 9. “Tavs karogs”, The Sound Poets
 10. “Garīgais arī”, Musiqq
 11. “Panama”, Tautumeitas
 12. “Drāma”, MARTA 
 13. “Ietin mani”, Ivo Grīsniņš Grīslis
 14. “Šis ir mans laiks”, Aminata
 15. “Ir lemts kopā būt”, Iveta Baumane un Roberts Pētersons  

“Visi ir nocietušies pēc skatuves un skatītāja – mākslinieku vēlme darīt savu sirdsdarbu šovakar pārvērtās pozitīvas enerģijas sprādzienā! Es esmu pārliecināts, ka to sajuta gan TV skatītāji, gan radio klausītāji. Visi piecpadsmit finālisti bija pelnījuši šo oāzi pandēmijas tuksnesī. Par to patiess prieks. Lai piedzīvotās emocijas dod jaunu grūdienu radīt jaunas dziesmas, ko guldīt 2021. gada Muzikālās bankas seifos un cilvēku sirdīs!” novēl Latvijas Radio 2 galvenais redaktors Kaspars Mauriņš

Kā dziesmas rindoja fani, eksperti un paši mūziķi?

Skatītāju un klausītāju tiešraides balsojumā šī gada mīlētāko dziesmu TOP3 ir Intara Busuļa kompozīcija “Dejo vientulību”, Triānas parka un Igo dziesma “Mālos pelēkos” un Ivo Fomina “Lai jau deg”.

Ja vērtētu tikai ekspertu padome, otrās un trešās vietas ieguvēji atšķirtos – pirmā vieta nemainīgi būtu Intara Busuļa izpildītajai “Dejo vientulību”, otrā – The Sound Poets “Tavs karogs”, bet trešā – DAGAMBA ar Patrishu par dziesmu “Stāvēt tuvāk”.

Arī paši mūziķi – finālšova 15 vērtīgāko dziesmu izpildītāji – pirmajā vietā pārliecinoši lika Intara Busuļa dziedāto “Dejo vientulību”. Otro vietu, mūziķuprāt, bija pelnījusi Aminata ar “Šis ir mans laiks”, savukārt trešo – Carnival Youth dziesma “Vasara bez internetiem”.

Jau ziņots, ka “Muzikālās bankas” vērtīgākā dziesma tiek noteikta vairākās kārtās. Pirmajās divās kārtās balsis nodeva “Muzikālās bankas” ekspertu padome un klausītāji aptaujas mājas lapā www.muzikalabanka.lv. Savukārt trešajā, noslēdzošajā balsojuma kārtā, tika summēti pirmo divu kārtu un tiešraides telefonbalsojuma rezultāti. Finālšova skatītāju un klausītāju balsis ietekmēja 50% no kopvērtējuma. 

Par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu aptauju “Muzikālā banka”

“Muzikālā banka” ir Latvijas klausītākās radiostacijas – latviešu mūzikas kanāla Latvijas Radio 2 – rīkota aptauja, kurā ik gadu klausītāji nosaka vērtīgākās un mīlētākās pašmāju dziesmas. Latvijas Radio 2 ēterā “Muzikālā banka” skan trīs reizes nedēļā, atskaņojot jaunākās dziesmas un iesaistot klausītājus dziesmu vērtēšanā. Gada garumā klausītāju balsojums nosaka nedēļas, mēneša un gada vērtīgākās popa un roka dziesmas. Tradicionāli “Muzikālās bankas” gada aptauja noslēdzas ar vērienīgu apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalās to dziesmu autori un izpildītāji, kuru darbi no klausītāju un žūrijas puses tiek novērtēti visaugstāk. 

Šogad “Muzikālā banka” notika jau 21. reizi. Līdz šim “Muzikālajā bankā” visvairāk lauru plūkusi grupa “Prāta Vētra” un Dons.  Pagājušajā gadā par vērtīgāko dziesmu tika atzīta Dona izpildītā “Es nāktu mājās”. Otro vietu ieguva “Triānas parka” un Intara Busuļa dziesma “Kamēr”, bet trešo – “Singapūras satīna” dziesma “Piededzini mann”, piedaloties Horenam Stalbem.

Līdzšinējie “Muzikālās bankas” vērtīgākās dziesmas titula ieguvēji

Gads Dziesma Izpildītājs
2000 “Baltā dziesma” Gunārs Kalniņš
2001 “Spogulīt, spogulīt” Prāta Vētra
2002 “Sirds sadeg neparasti” Lauris Reiniks
2003 “Tu tuvojies sev” Z-Scars
2004 “Strēlniece” re:public
2005 “Vysskaistuokai meitinai” Borowa MC
2007 “Ripoja akmens” Cacao
2008 “Brīvdiena” Intars Busulis
2009 “Abrakadabra” Musiqq
2010 “Dievs Tevi mīl” Nikolajs Puzikovs
2011 “Ave Pali” Aija Andrejeva un Otra puse
2012 “Signāls” Dons
2013 “Pēdējā vēstule” Dons
2014 “Pāriet bailes” Dons
2015 “Ziemu apēst” Prāta Vētra
2016 “Debesis iekrita Tevī” Prāta vētra un Musiqq
2017 “Nākamā pietura – depo” Intars Busulis
2018 “Ogles” Prāta Vētra
2019 “Es nāktu mājās” Dons

* 2006. gadā “Muzikālā Banka” mainīja formātu un gada vērtīgākā dziesma netika apbalvota. Pēc klausītāju pieprasījuma aptauja 2007. gadā atgriezās ar jaunu vērienu. 

Foto: Andrejs Strokins / Latvijas Radio

TOP Komentāri

avatar