Latvijas iedzīvotāji nodevuši 76.5 tonnas riepu

Šīs vasaras sākumā jau trešo gadu pēc kārtas “AJ Power Recycling” īstenoja vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras ietvaros 8 Latvijas pilsētās – Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Baldonē, Jūrmalā, Tukumā, Rīgā un Olainē – autovadītāji bez maksas varēja nodot nolietotās riepas. Iedzīvotāju atsaucība bija negaidīti liela – kampaņas ietvaros autovadītāji nodeva ap 9000 nolietotu riepu, kas kopā veidoja gandrīz 76.5 tonnas.

2019. gada laikā notikuši vairāki bīstami ugunsgrēki, kuri izcēlušies neatļautās riepu uzglabāšanas vietās, radot būtisku kaitējumu videi un apdraudot cilvēku dzīvības. Vides akcijas mērķis ir informēt par nolietoto riepu kaitīgumu un iespējām tās nodot pārstrādei un atkārtotai izmantošanai.

Aizvadītājā nedēļas nogalē nolietotās riepas bija iespējams nodot Rīgā un Olainē. Rīgā nodotas 13,5 tonnas, kas ir aptuveni 1500 nolietotās auto riepas. Savukārt Olainē iedzīvotāji šķīrās no 6 tonnām jeb gandrīz 700 riepām.

Kampaņa jūnijā norisinājās arī Jelgavā, Bauskā, Baldonē, Ogrē, Jūrmalā un Tukumā, kur tika savāktas aptuveni 57 tonnas riepu. Rekordliels cilvēku skaits bija vērojams Jelgavā, kur iedzīvotāji nodeva vairāk kā 14 tonnas riepu. Daudzviet cilvēku interese un atsaucība bija tik liela, ka pie nodošanas punktiem varēja vērot garas automobiļu rindas.

Kā min “AJ Power Recycling” vadītāja Solveiga Grīsle, tas liecina par cilvēku vēlmi riepas utilizēt atbildīgā veidā: “Esam ļoti apmierināti ar šī gada akcijas norisi un rezultātiem. Iedzīvotāju lielā atsaucība liecina, ka liela daļa iedzīvotāju ir atbildīgi, apzinās to, ka ir svarīgi nodot riepas pārstrādei un atkārtotai izmantošanai, nevis uzglabāt šķūnītī vai pagrabā, vai vēl sliktāk – izmest dabā. Paldies mūsu atbalstītājiem kā arī atkritumu apsaimniekošanas laukumiem, kas palīdzēja šai akcijai notikt. Ticam, ka mazi, bet regulāri soļi spēj veikt būtiskas pārmaiņas. Kā katru reizi, esam izdarījuši jaunus secinājumus par to, kas jādara, lai veicinātu gan sabiedrības atbildību, gan nolietoto riepu aprites cikla uzlabojumos, lai situācija nolietoto riepu jautājumā uzlabotos. Saprotam, ka ļoti būtiska ir informācijas pieejamība par nolietotu riepu nodošanas iespējām, kā arī tādas riepu aprites sistēmas izveide, kas nodrošinātu bezmaksas riepu nodošanu pēc iespējas lielākam skaitam iedzīvotāju iespējami tuvāk viņu dzīvesvietai, bet vislabāk – riepu maiņas vietās.”

Iedzīvotāji arī turpmāk ir aicināti apmeklēt atkritumu šķirošanas laukumus, lai godīgā veidā atbrīvotos gan no nolietotajām riepām, gan citiem šķirojamajiem atkritumiem. Lai uzzinātu vairāk informācijas par šķirošanas iespējām aicinām vērsties pie sava reģiona atkritumu apsaimniekotāja.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar