Grupa “MADARA” izdod Ziemas saulgriežu laikam veltītu singlu “Būs miers”

Savu trešo singlu “Būs miers” laidusi klajā grupa “MADARA”, kurā muzicē čelliste un dziedātāja Madara Fogelmane, čelliste Erna Daugaviete un kontrabasiste Undīne Adele Berga.

Dziesmas “Būs miers” mūzikas un vārdu autore ir Madara Fogelmane un tā tapusi sadarbībā ar studijas “White Wide Production” producentu Jāni Narbutu, kā arī sitamo instumentu spēlētāju un producentu Sigvardu Dižo.

Mierpilno Ziemas saulgriežu laikam veltītajā grupas “MADARA” singlā stāstīts par savas iekšējās pasaules sakārtošanu un cilvēku savstarpējo vienotību.

“Dziesmas melodijā un vārdos var sajust gan miera, gan prieka emocijas,” saka “Būs miers” autore Madara. “Ja mēs dzīvosim starp cilvēkiem, kuri cits citā ieklausās, tad sāpes izgaisīs un pasaulē tik tiešām būs miers. Ar šo dziesmu aicinām arī apstāties un izbaudīt mirkli, to, ka mēs katrs varam vienkārši būt, jo katrai esamībai ir nozīme uz šīs pasaules.”

Grupa “MADARA” veido jaunu koncertprogrammu, kurā tiks iekļautas kolorīti pāraranžētas Madaras Fogelmanes vairāku gadu laikā sacerētās dziesmas. Komponējot viņa izmanto tikai pašas radītus tekstus, kuros tiek stāstīts par ikvienam svarīgām tēmām, kas saistītas ar pašu cilvēku, dabu, mūsu garīgo un jūtu pasauli. Grupas skanējums ir unikāls, jo šī ir vienīgā meiteņu grupa vismaz Latvijā, kuras mūzikā tiek izmantoti tikai stīgu instrumenti un balsis, dažreiz pievienojot ritmiskos instrumentus.

Madara Fogelmane ir jelgavniece, kura čella spēli apguva Amsterdamas Mūzikas konservatorijā un Briseles Karaliskajā konservatorijā. Viņa sacer un izpilda dziesmas gan latviešu, gan angļu valodā un veido arī tautasdziesmu apdares. Madara strādā arī par čella mūzikas pedagoģi Saldus mūzikas skolā. Pirms četriem gadiem viņa ieguva trešo vietu Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē “Supernova”.

Erna Daugaviete ir čelliste un skaņu režisore, kura sadarbojas ar dažādu stilu mūziķiem. Kā čelliste viņa pabeigusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu, bet Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura grāds iegūts kā skaņu režisorei. Erna ir gan grupas “MADARA”, gan “Rihards Lībietis Orchestra” pamatsastāvu dalībniece.

Undīne Adele Berga specializējas akadēmiskajā kontrabasa spēlē, taču paralēli papildina iemaņas arī citos mūzikas stilos. Viņa pabeigusi Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolu un turpina kontrabasa spēles studijas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Muzicējusi arī Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī.

Jaunais grupas “MADARA” singls “Būs miers” noklausāms lielākajās mūzikas straumēšanas platformās un dzirdams labākajās Latvijas radiostacijās.

Audiovizuālais materiāls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar