100Debija izdod jaunu singlu “Ar mani viss notiek tā”

Tieši pēc 20 gadus ilgas un dziļas ieelpas, ar jauna singla pirmizrādi, šodien savu darbību oficiāli atsāk grupa 100Debija. Jaudīgi koncerti un populāras dziesmas daudziem atmiņās ir palikušas kopš 90-tajiem, bet grupas lielākais hits „Man dimantu nav” savu aktualitāti nav zaudējis arī 2020. gadā, nesen ieskanoties Antras Stafeckas un Normunda Pauniņa izpildījumā.

100Debija klajā laiž jaunu singlu „Ar mani viss notiek tā”. Dziesmas vēsture vedina uz 1999. gadu un tā ir viena no retajām tolaik radītajām kompozīcijām, kas 90-tajos netika iekļauta nevienā ierakstu albumā. Dziesmas muzikālais producents ir grupas jaunpienācējs Gints Stankevičs – šobrīd viens no atzītākajiem profesionāļiem Latvijas populārajā mūzikā. „Man patiess prieks, ka esmu atradis gan domubiedru, gan augstākās raudzes meistaru, ar kuru kopā 100Debijas darbība pēc iespaidīgās pauzes var atjaunoties”, par Gintu saka Agris Semēvics, piebilstot, ka viņaprāt 100Debija jau sen vairs nav tikai kādas konkrētas sejas uz koncerta plakāta vai CD vāciņa. Tās ir sajūtas, kuras gadiem ir veidojuši grupas fani un publika reiz notikušajos koncertos, kā arī visi tie gandrīz pussimts grupas darbībā dažādos laika periodos iesaistītie profesionāļi – dejotāji, menedžments, tehniskais personāls, DJ, apsardze, šoferi u.t.t., pat pavārs. „Angļu valodā ir teiciens: „Love is in the air” jeb „Mīlestība ir gaisā”. Arī 100Debija ir kaut kas tāds, kas pozitīvi vibrē atmosfērā, vedinot uz pozitīvām emocijām visus, kuri šīm sajūtām ir gatavi”, tā Agris.

Jaunajā dziesmas skanējumā, salīdzinot ar iepriekšējo versiju, ir pamainīts teksts un pēc autora domām, tagad tas ir stāsts ar stāstu. „Es pat tā īsti nesapratu par ko 90-tajos šo tekstu sarakstīju. It kā par māņticību, taču tas nebija par mani… Noteikti tāpēc arī dziesma iegūla tālajā plauktā. Taču tagad tur ar domu viss ir „pareizi”. Runa te ir par sevis paša programmēšanu pozitīvajam, kaut vai no rītiem piedomājot, ka no gultas ārā ir jākāpj ar labo kāju. Un vēl saka, ka, no sadzīviskā skatu punkta raugoties, atgriešanās esot slikta zīme, pie kam, atkārtoti prom dodoties noteikti esot jāpaskatās spogulī. Ticējums tāds… Mana personīgā versija gan bāzējas uz to, ka viss, kas notiek, notiek uz labu! Ļoti iespējams, tādā veidā tu laika plūsmā tiec piebremzēts, lai nenokļūtu līdz kādām priekšā esošām un konkrētā brīdī tevi tur gaidošām nepatikšanām. Tu tiec pasargāts!”, par dziesmu stāsta Agris.

Dziesmai „Ar mani viss notiek tā” ir tapusi arī video versija. Tās sižeta pamatā ir nokļūšana pa autoceļu no valsts tālākā austrumu punkta uz Latvijas tālāko rietumu punktu, pie kam vienas dienas garumā, pa ceļam ar Sauli. Brauciens, uzsākts pirms pieciem rītā pie Latvijas-Krievijas-Baltkrievijas robežpunkta Meikšānos, kas atrodas Zilupes novada Pasienes pagastā, noslēdzās desmitos vakarā ar saulrietu Nīcas novada Bernātos. Interesanti, ka matemātiski šī diena visiem filmēšanā iesaistītajiem sanāca par 30 minūtēm garāka nekā parasti, par ko filozofiski jāpiebilst, ka pusstunda ir nākusi klāt visai dzīvei.

Objektīvi atskatoties pagātnē, 1993. gadā dibinātās 100Debijas līdzšinējais zelta sastāvs bija nokomplektēts 1995. gada vasaras beigās, kad līdzās grupas līderiem, uz skatuves kā globāla novitāte Latvijā parādījās jaundibināta 7 puišu deju grupa un tika dots starts tam laikam iespaidīgajai 8 mēnešus ilgajai tehniskās kompānijas PRO1 ekipētajai tūrei pa Latviju. Savukārt, naktī uz 2000. gada 31. jūliju 100Debija Ventspils estrādē sniedza savu līdz šim pēdējo oficiālo koncertu. 

Šobrīd grupas 100Debija pirmais radošais izaicinājums ir radīt nevainojamu „laika mašīnu” uz 90-to gadu muzikālajām sajūtām – īpaši vizuālajā izpratnē. Tādēļ jaunās koncertprogrammas veidošanā ir piesaistīts un jau aktīvi darbojas horeogrāfs Reinis Rešetins, kurš ir atbildīgs arī par deju grupas komplektēšanu. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar