Cietušu klaiņojošo un savvaļas dzīvnieku aprūpi Rīgā nodrošinās zoopolicija.lv

Savainoto bezsaimnieka un savvaļas dzīvnieku aprūpi Rīgā turpmāk nodrošinās SIA “Sociālais uzņēmums Zoopolicija.lv”. Uzņēmums arī turpinās nodrošināt līdzšinējo dispečerdienesta tālruni  67558855 diennakts režīmā un ievietot informāciju mājaslapā ridzivnieki.lv par klaiņojošiem un cietušiem dzīvniekiem.

Uzņēmums izvēlēts Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta rīkotajā konkursā un pakalpojuma nodrošināšanā apvienojušies četri pakalpojumu sniedzēji. “Zoopolicija.lv” nodrošinās dzīvnieku ķērāju dienesta pakalpojumus, veterinārā klīnika “Kavet” – veterinārmedicīniskos pakalpojumus, biedrības “Dzīvnieku pansija Ulubele” veterinārā klīnika – veterinārmedicīniskos pakalpojumus dzīvniekiem, kuriem uzturēšanās 24 stundu diennakts stacionāra telpās rada papildus stresu (piemēram, stirnām, lapsām jenotiem un citiem dzīvniekiem), bet nodibinājums “dzivniekupolicija.lv” – nodrošinās dispečerdienesta funkcijas un sniegs atbildes uz juridiskiem jautājumiem saistībā ar cietsirdīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

24 stundu pakalpojuma sniegšanā savainoto un slimo dzīvnieku glābšanai ik dienu tiks nodarbināti vismaz trīs cilvēki, neskaitot klīniku veterināro personālu. Lai mazinātu pakalpojuma izmaksas un tādējādi palielinātu aprūpēto dzīvnieku skaitu, iedzīvotāji aicināti brīvprātīgi izvērtēt iespēju pašiem nogādāt sasirgušos dzīvniekus klīnikās. Arī dispečerdienesta tiek iesaistīti apmācīti brīvprātīgie, kuri pieņem zvanus, konsultē un koordinē ķērāju darbu.

“Zoopolicija.lv”, skaidro, ka atbilstoši līgumam, vienu diennakti dzīvnieks uzturas veterinārajā klīnikā, kur viņam tiek sniegta palīdzība par Rīgas domes līdzekļiem. Palīdzības sniegšanā ietilpst pirmā vai pēdējā palīdzība, veterinārā apskate, atsāpinošie medikamenti vai eitanāzija. Ja dzīvniekam nepieciešams klīnikā uzturēties vairāk par 24 stundām, visas ar to saistītās izmaksas sedz “Dzīvnieku pansija Ulubele” ar sabiedrības atbalstu ziedojumu veidā. Savukārt, ja turpmāka ārstēšana nav nepieciešama, dzīvnieki tiek nogādāti dzīvošanai piemērotā vietā – dzīvnieku patversmēs vai, konsultējoties ar speciālistiem, atlaisti savvaļā.

Iepriekšējā iepirkumā līguma laikā 20 mēnešu laikā tika apkalpoti 2062 izsaukumi un sniegta palīdzība 1858 dzīvniekiem, tostarp 21 sunim, 485 kaķiem, 1134 putniem, 156 maziem savvaļas dzīvniekiem un 62 lieliem savvaļas dzīvniekiem.

Par bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku nav uzskatāms putna mazulis, kas mācās lidot, vai kas ir izkritis, vai izmests no ligzdas šī paša iemesla dēļ, un nav traumēts. Infekciju slimību riska, un ierobežotās kapacitātes dēļ bezsaimnieka kaķi un kaķēni dzīvnieku patversmē netiek pieņemti.

Piesakot izsaukumu dispečerdienestam ir jānosauc savs vārds, uzvārds, tālruņa numurs, notikums un tā adrese. Ja iespējams iedzīvotāji aicināti no droša attāluma nofilmēt dzīvnieku un apkārtējo vidi, lai iespējams izvērtēt palīdzības nepieciešamību un palīdzībai nepieciešamo aprīkojumu. Pēc dzīvnieka divu stundu laikā ierodas dzīvnieku ķērājs vai veterinārārsts.

“Zoopolicija.lv” aicina būt atbildīgiem un palīdzēt savainotajiem dzīvniekiem, sagaidot dzīvnieku ķērāju, kā arī ziņot gadījumos, ja situācija notikuma vietā mainās, piemēram, dzīvnieks aizlido, aizskrien, uzrodas dzīvnieka saimnieks vai mainās citi apstākļi. Tikai saskaņojot informāciju ar dispečeru, dzīvnieku klīnikā var nogādāt pašu spēkiem.

Vienlaikus, ja pazudis mājdzīvnieks, “Zoopolicija.lv” pārstāvji aicina rīkoties un aktīvi izmantot portāla “dzivniekupolicija.lv” iespējas, pievienojot sludinājumu par pazudušo dzīvnieku. Tāpat iedzīvotāji ir aicināti apskatīt portālā ievietotos sludinājumus, ja tiek pamanīti klaiņojoši vai savainoti mājdzīvnieki.

Attēls: ilustratīvs

TOP Komentāri

avatar