“Raxtu Raxti” un “Sinfonietta Rīga” pieceļ kājās klausītājus

Nedēļas nogalē Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” pavasara sezonas noslēgumā klausītāju pilno zāli kājās piecēla grupa “Raxtu Raxti” un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā. Mūziķi uzstājās ar enerģijas pilnu un muzikāli krāšņu programmu, kur savijas Imanta Kalniņa dziesmas, tautas un akadēmiskā mūzika.

OHM.LV

Visupirms klausītājus ar tautas mūzikas prieku sveica “Raxtu Raxti” mūziķi. Sveicot komponistu Imantu Kalniņu dzimšanas dienā, grupa atskaņoja “Puiša dziesmu” – stāstu par mājām, par vietu, kur dzīvo mūsu sirds un mūsu sajūta, lai kur mēs pasaulē atrastos. Skanēja arī iemīļotā “Maijas dziesma”, ritmiskā “Es mācēju danci vest”, lustīgais instrumentālais skaņdarbs “Es varēju dzirkstis šķilt” un citas dziesmas.

Koncerta otrajā daļā mūziķiem uz skatuves pievienojās “Sinfonietta Rīga”, atskaņojot grupas “Raxtu Raxti” skaistākās dziesmas jaunos aranžējumos, kurus radījis komponists Emīls Zilberts. 

“Šajā daļā varat dziedāt arī līdzi. Tas nekas, ka ir orķestris. Latviešu mūzika dzīvos tik ilgi kamēr mēs to dziedāsim un klausīsimies, tāpēc stipriniet savu garu, dziedot latviešu mūziku un latviešu dziesmas!” apmeklētājus iedrošināja grupas soliste Kristīne Kārkle-Kalniņa.

Savienojoties grupas un kamerorķestra raksturīgajam skanējumam, jaunos raksturos atklājās dziesmas – “Pūt, vējiņi”, “Zanes dziesma”, lustīgā precību dziesma “Piesaku jaunam, piesaku vecam”, vasaras saulgriežiem veltītā “Rūtoj saule”, “Ai, saulīte, mēnestiņi”, enerģijas pilnā “Aiz Daugavas vara dārzs”, “Apkal manu kumeliņu”, “Karsta mana jauna dziesma” un “Rakstu Raksti”. Koncerta noslēgumā, aicinot klausītājus dziedāt līdzi un kārtīgi izdejoties, skanēja “Noriet saule vakarā”. 

Apvienībā “Raxtu Raxti” muzicē Kristīne Kārkle-Kalniņa (balss, vijole, kokle), Marts Kristiāns Kalniņš (balss, harmonijas, klavieres, stabules, oboja), Edgars Kārklis (balss, akordeons, dūdas, stabules), Armands Treilihs (basģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Ilze Grunte (ģitāras, arfa, mandolīna). Mūziķi rada mūsdienīgas un uzrunājošas kompozīcijas, kas uzlādē ar enerģiju un dzīvesgudrību. Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” allaž bijis atvērts sadarbībai ar neakadēmiskās jomas mūziķiem, paplašinot mūzikas jomu robežas un radot jaunatklājuma prieku.

Koncertu “Raxtu Raxti un Sinfonietta Rīga” ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu organizēja SIA “Lielais Dzintars”.

Foto: OHM.LV

TOP Komentāri

avatar