5 padomi, kā vasarā vislabāk izgulēties teltī

Ikviens dabas cienītājs piekritīs, ka nekas nevar būt labāks par gulēšanu teltī siltā vasaras naktī. Taču, ja dienas laikā esat pārāk sakarsis, noguris vai neapmierināts no smagās telts nēsāšanas līdzi pārgājienā, šī maģiskā sajūta var ātri pazust. Fjällräven  aktīvās atpūtas eksperti dalās praktiskos padomos, kā šovasar vislabāk izgulēties teltī.  

  • Vai telts izmēram ir nozīme?

Ja dodaties pārgājienā četru cilvēku sastāvā, ieteicams līdzi ņemt divas divvietīgās teltis, lai tās varētu nest uz maiņām. Ja tomēr ceļā dodaties divatā, iesakām ņemt vienu divvietīgo telti. Jo lielāka telts – jo smagāka tā ir, tāpēc izvērtējiet, vai vēlaties vieglāku pārgājienu, bet mazāk vietas vai otrādi. Tuneļa veida teltis nodrošina daudz vietas, taču tai ir zemi griesti, savukārt kupola teltis ir daudz smagākas, taču tajās ir ievērojami vairāk vietas.

  • Kādu telti izvēlēties?

Vasaras pārgājieniem piemērotākā būs trīs sezonu telts jeb telts, kas piemērota pavasara, vasaras un rudens sezonai. Ja plānojat nakšņot vietā, kur ir akmeņains pamats, vai arī zināt, ka sola vējainu laiku, iesakām izmantot kupola telti. Lai to uzstādītu, nav nepieciešami auklas un telts mietiņi, turklāt tās konstrukcija ir daudz izturīgāka pret vēju nekā citām teltīm. Ja pārgājiena laikā ir nelabvēlīgi laikapstākļi, tad var noderēt tuneļa telts ar priekštelpu, kurā stipru lietusgāžu laikā varēsiet izžāvēt samirkušās drēbes un gatavot vakariņas.

  • Kā kontrolēt teltī esošo temperatūru?

Iespējams, esat ievērojuši mazās atveres telts aizmugurē vai arī audumu, kas aizsedz telts durvis – mēs tos noteikti iesakām izmantot. Tie darbojas kā termostati, kas ļauj jums kontrolēt temperatūru teltī. Atveriet tos, lai ļautu vēsajam gaisam ieplūst teltī, vai arī aizveriet tos, lai saglabātu siltu gaisa temperatūru. Telšu materiāli ir izstrādāti tā, lai tie būtu elpojoši, taču īpaši mitros laikapstākļos iesakām atvērt kādu no mazajām ventilācijas atverēm, lai atvieglotu gaisa plūsmu un samazinātu kondensāta veidošanos telts iekšpusē. 

  • Kādu guļammaisu izvēlēties?

Pareizā guļammaisa un matrača izvēle ir jo īpaši svarīga labam miegam. Izvēlieties guļammaisu, kurā ir tik daudz vietas, lai jūs tajā varētu brīvi kustēties. Ja guļammaiss būs pārāk ciešs vai pārāk brīvs, siltuma izolācija nedarbosies pietiekami efektīvi un jūsu ķermenis nepietiekami uzsildīs gaisu guļammaisa iekšpusē.

  • Ieteikumi drošākam miegam

Neejiet gulēt, ja jums ir auksti. Pirms iekārtošanās guļammaisā – apēdiet vai iedzeriet kaut ko siltu, kā arī aizejiet uz labierīcībām. Nevienam nepatīk pamosties nakts vidū, turklāt pieceļoties un ejot ārā no telts, jūs zaudēsiet daudz sava ķermeņa siltuma. Savukārt vēsos vai pat aukstos vakaros ieteicams gulēt ar cepuri, jo caur galvu izplūst lielākā daļa siltuma.   

Ne mazāk svarīgi – katru rītu, pirms turpiniet savu vasaras pārgājienu, izvēdiniet un izpuriniet savu guļammaisu. Tādā veidā tas tiks atbrīvots no mitruma un iespējamiem kukaiņiem, kas palikuši guļammaisa iekšpusē, protams, ja nevēlēsieties ar tiem kopīgi turpināt iesākto pārgājiena maršrutu.   

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar