27.Starptautiskajā Baltijas baleta festivālā tiks piedāvātas divas izcilas modernā baleta izrādes

13.oktobrī plkst.20 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē un 15.oktobrī plkst.19 Preiļu novada Riebiņu Kultūras namā būs skatāma Jo Stromgrena modernā baleta kompānijas (Norvēģija) izrāde «The Loft». Tā apspēlē patiesi cilvēciskos aizsardzības un izdzīvošanas mehānismus ar karātavu humoru, kas ļauj cilvēkiem smieties par ļaunuma un kļūdu mezglojumiem un savijumiem. Izrādē jau iepriekš radušās nesaskaņas izvēršas par asu konfliktu: neatbildētas mīlestības jūtas un sirreāli sapņi, kas liecina par noklusētām vēlmēm, atklāj eksistenciālu «pelēko zonu». «The Loft» mums atgādina, ka mūsdienu dzīvē mēs joprojām cīnāmies ar senu problēmu – piespiedu tuvību slēgtā telpā. Daudzos gadījumos psiholoģiskās spriedzes aspekts ir problemātiskāks par pašu situāciju, kas to ir izraisījusi, un cilvēki var ātri vien izlaist no redzesloka to, kas ir sīkums, kas tomēr ir svarīgs, un kas «ir tikai» eksistenciāls. «The Loft» rāda sievietes, kuras ir gan kaislīgas, gan mēģinošas atturēties no pārsteidzīgiem soļiem, gan haosa stāvoklī, gan pašu kontrolētā situācijā. Izrādes sižeta līkloči ir neparedzami, un tajā, gluži kā zem mikroskopa, ir attēlota dzīve, un, īpaši koncentrētā formā, sievišķās psihes izpausmes. Uzvedumā piedalās:  Henriette Hamli, Ellena Lindblada, Nora Svendsgorda un Angela Dematté – laikmetīgā baleta dejotājas ar spēcīgām skatuves personībām. 

RJulieta Quorum Ballet

JO STRØMGREN KOMPANI (JSK) tika dibināta Norvēģijā 1998.gadā, un laika gaitā tā ir kļuvusi par vienu no veiksmīgākajām neatkarīgajām dejas teātra grupām Skandināvijā. JSK stilu raksturo savdabīgs dejas un teātra sajaukums ar izteiktu un bieži vien ļoti fizisku humoru, kas sajaukts ar tumšāku, politiskas nokrāsas ekspresiju. Raksturīga iezīme ir arī plašais skaņu lietojums un pēdējos gados arī aizkadra balss izmantošana. 

21.oktobrī plkst.19 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS un 24.oktobrī plkst.19 VEF Kultūras pilī ar izrādi «Romeo un Džuljeta» viesosies modernā baleta kompānija «Quorum Ballet» (Portugāle). Izrādes sižets ieved mūs īstas, kaislīgas mīlestības pasaulē, kuru nekas un neviens nevar iznīcināt. Tāda mīlestība, kas ir akla, tāda mīlestība, kas ir tik spēcīga, ka to nespētu pārvarēt pat nāve.

Iestudējuma «Romeo un Džuljeta» ideja radās no vēlmes turpināt darbu pie lielu klasisko darbu atklāšanas no jauna, kā piemēram, horeogrāfa Daniela Kardoso «Gulbju ezera» un «Pavasara rituāla» interpretācijas, saistot tos ar šodienas dzīvi un mūsdienu sabiedrību. Horeogrāfs Daniels Kardoso ir uzņēmies izaicinājumu radīt jaunu baletu, ko ir iedvesmojusi Viljama Šekspīra luga «Romeo un Džuljeta».

«Romeo un Džuljeta» ir mākslas darbs, kuru lielākā daļa pasaules kultūru atzīst par labāko no visiem mīlas stāstiem, un Daniela Kardoso horeogrāfijas un Sergeja Prokofjeva mūzikas mērķis ir mudināt skatītājus uzdot sev būtiskus jautājumus par to, kas ir dārgākais mūsu dzīvē un par ko mēs bieži aizmirstam… par mīlestību.

Quorum Ballet® ir laikmetīgā baleta kompānija, ko 2005.gadā dibināja tās mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs un dejotājs Daniels Kardoso, 2007.gada oktobrī tika atvērta ari Quorum akadēmija, kurā notiek dejas nodarbības bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Pēc 15 darbības gadiem Quorum Ballet®  ik gadu uzstājas vidēji 65 izrādēs no Portugāles ziemeļiem līdz dienvidiem; tā ir devusies viesizrādēs, uzstājoties Dānijā, ASV, Polijā, Singapūrā, Makao, Ķīnā, Kiprā, Serbijā, Ekvadorā, Holandē, Taizemē, Alžīrijā, Spānijā, Vācijā, Šveicē, Rumānijā un Somijā.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar