Tapusi vēstures filma «Segvārds Vientulis»

Lai vēl pirms pirmizrādes iepazīstinātu ar filmu “Segvārds Vientulis”, šodien, 27. oktobrī plkst. 13:00 kinoteātrī “Splendid Palace” aicināja plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz preses seansu un tikšanos ar filmas radošo komandu. Pasākumā piedalījās filmas režisors un scenārija autors Normunds Pucis, galveno lomu tēlotāji – Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis kā arī Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Rihards Rudāks un citi. Komponists Rihards Dubra. Skaņu režisors Andris Barons. Vēsturnieki – Ritvars Jansons, Uldis Neiburgs, Jānis Viļums, Valdis Kuzmins un Inese Dreimane.

 

Filma “Segvārds Vientulis” balstīta patiesos notikumos, kuri norisinājās 1945. gadā, pēc padomju okupācijas atgriešanās, Līvānu apkārtnē. Vanagu draudzes katoļu priesteris Antons Juhņevičs baznīcas saimniecības telpās slēpa vietējos vīriešus no mobilizācijas vācu un sarkanajā armijā. Savas pārliecības dēļ nonācis konfliktā ar varu, viņš bija spiests izšķirties par radikālu soli.

 

“Segvārds Vientulis” ir inscenēta dokumentāla filma, kura ir balstīta vēsturiskos faktos, tomēr dramatiskā tēma ir tikai iemesls, lai runātu par cilvēka dzīves eksistenciālajām izvēlēm. Uzticība un varonība, kurai līdzās mājo nodevība un gļēvums vai vēlme vienkārši izdzīvot – to visu var iepazīt, sekojot Antona Juhņeviča un viņa cīņu biedru likteņiem filmā “Segvārds Vientulis”, norāda filmas režisors un arī scenārija autors Normunds Pucis, kuram šī ir debijas filma.

Vēsturiskās personas filmā atveido aktieri: Varis Piņķis, Vilis Daudziņš, Edgars Samītis, Andris Bulis, Juris Bartkevičs, Juris Jope, Edgars Pujāts, Rihards Rudāks, Māris Korsietis, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums un Valdemārs Karpačs. 

Savukārt mūziku filmai ir sarakstījis starptautiski atzītais latviešu garīgās mūzikas komponists Rihards Dubra.

Filmas “Segvārds Vientulis” pirmizrāde notiks 4. novembrī Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”, bet no 7. novembra tās izrādīšanu sāks kinoteātri visā Latvijā.

 

Filmas izmaksas: 46 000 EUR

 

Foto: Inga Nestere multinews.lv un publicitātes

Lasi vēl

TOP Komentāri

Komentē anonīmi vai Ienāc profilā, lai komentētu
avatar

Populāri

Runā

Jaunākais

Interesanti

Nejauši