Nāc un satiec grāmatas izstādē “Skola 2024”

Jaunākās grāmatas, lasītāju jau iecienīti izdevumi, diskusija par lasītprasmes veicināšanu un tikšanās ar autoriem ­– to visu jau nākamnedēļ, no 23. līdz 25. februārim, izstādē “Skola 2024” piedāvās Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un vadošās Latvijas grāmatu izdevniecības.

Izstādē piedalīsies “Zvaigzne ABC”, “Jānis Roze”, “Latvijas Mediji”, “Pētergailis”, “Kontinents”,  “Madris”, “Avots”, “Dienas Grāmata”, “Liels un mazs”, “MicRec”, “Upe tuviem un tāliem”, “Zinātne” un citi nozīmīgi Latvijas grāmatizdevēji. Interesenti varēs iepazīties ar izdevniecību jaunumiem – daiļliteratūru, kultūrvēsturisko, pētniecisko un mācību literatūru. Jaunas, vērtīgas grāmatas atradīs bērni, vecāki, vecvecāki un pedagogi.

Diskusija par lasītprasmes veicināšanu

“Latvijas sekmīgai nākotnei ir nepieciešams restarts lasīšanai. Vai mēs apzināmies, cik svarīga ir lasīšana? Tā ir izglītības ieguves pamatprasme, kas nepieciešama, lai izprastu ne vien humanitāros priekšmetus, bet arī matemātiku un citas eksaktās zinātnes. Pētījumi liecina, ka grāmatu lasīšana veicina kritisko domāšanu, empātiju, zinātkāri un analītiskās prasmes, palīdz saprast cēloņu un seku sakarības un uzlabo koncentrēšanos. Savukārt citi atklāj, ka skolēnu lasītprasme nav apmierinoša,” problēmu ieskicē Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas (LGA) valdes priekšsēdētāja Renāte Punka.

Tāpēc 23. februārī plkst.11.00 uz diskusiju par lasītprasmes veicināšanu “Grāmatas restarts – jaunumi izglītības un kultūras jomu sadarbībā” aicina Latvijas Grāmatizdevēju asociācija. Diskusijā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Agnese Lāce, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova un LGA valdes priekšsēdētāja Renāte Punka.

No grāmatu prezentācijām līdz sarunām ar rakstniekiem

“Latvijas Mediji” par godu savai 30 gadu jubilejai ir sarūpējuši plašu kultūras programmu, uz kuru grāmatu mīļotājus aicina “Latvijas Mediju” / “GLOBUSS” stendā. 23. februārī plkst. 12.00 sarunā par rakstnieka profesiju piedalīsies autores Zane Nuts un Inga Grencberga, bet plkst. 14.00 notiks tikšanās ar lasītājiem radošajā darbnīcā “Un kādas ir tavas superspējas?” par Leldes Jaujas grāmatu “Tās ir tikai superspējas”. Sestdien, 24. februārī, plkst.11.00 lasītājus aicina uz Lauras Jambuševas grāmatas “Diena, kuru es pārvērtu” prezentāciju un radošo darbnīcu, bet plkst. 13.00 jaunieši un citi interesenti varēs piedalīties diskusijā “Rakstnieks, blogeris”. Savukārt plkst. 14.00 notiks Beka Adamšvili grāmatas “Šajā romānā visi mirst” prezentācija, bet svētdien, 24. februārī, lasītājus gaidīs tikšanās ar iemīļoto rakstnieci Daci Judinu.

Grāmatnieku notikumi uz skatuvēm

23. februārī “Oxford University Press” pārstāve Latvijā Dace Miška iepazīstinās ar “Oxford University Press” jaunākajiem digitālajiem mācību līdzekļiem, kas veidoti, lai skolēniem palīdzētu uzlabot valodas prasmes, pilnveidot vārdu krājumu un sagatavoties valsts pārbaudes darbiem. Tikšanās vieta: Atvērtā skatuves plkst. 12.00. Savukārt, ja interesē “Kāpēc kļūt bagātam?”, tad plkst. 14.30 pievienojies prezentācijā, kurā uz diskusiju klātesošos rosinās izdevniecības “MontMasca” vadītāja Silvija Ozola. Bet jau plkst. 16.30 visi grāmatu mīļotāji ir aicināti uz prozaiķes Ingas Žoludes prezentāciju ““Raksti!” – rakstīšanas rokasgrāmata ikvienam”.

Savukārt skatuves “Saies” daudzveidīgā programma 23. februārī plkst. 14.00 piedāvā sarunu ar grāmatas “Kā mācīties vieglāk, ātrāk un labāk?” autoru Indaru Kraģi. Visi aicināti!

Tikšanās ar populāro čehu rakstnieci Alenu Mornštajnovu

Tulkojumu dienā, 24. februārī, kādu īpašu un ilgi gaidītu tikšanos sadarbībā ar Čehijas Republikas vēstniecību ir sarūpējusi izdevniecība “Pētergailis”. No plkst. 13.00 stundas garumā autogrāfus sniegs un uz jautājumiem atbildēs pasaulē plaši pazīstamā čehu autore Alena Mornštajnova, kuras grāmatas “Hana” un ”Klusie gadi” Jāņa Krastiņa tulkojumā izdotas latviešu valodā.

Skaistākās Latvijas grāmatas

Lasītāji Ķīpsalā varēs aplūkot grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele” nominētās grāmatas, ko pieredzējusī un erudītā žūrija ir atlasījusi no 33 izdevēju konkursam iesniegtajām 94 grāmatām. Konkursa pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu kopīgi veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu. Konkurss šogad notiek jau 31. reizi, bet uzvarētāji tiks izziņoti 4. aprīlī.

Jaunākā literatūra

Izdevniecība “Jānis Roze” Ķīpsalā prezentēs savu “karstāko” jaunumu, kas iznāks tikai dienu pirms izstādes – Zandas Rubenes grāmatu “Digitālā bērnība”. Autore piedāvā plašu skatījumu uz digitālo laikmetu un tā ietekmi uz bērnību un sabiedrību kopumā, pievēršoties gan digitālo tehnoloģiju pozitīvajiem aspektiem, gan izaicinājumiem un potenciālajiem riskiem. Simt dažādas grāmatas, tostarp arī jaunās – Valda Segliņa “Senās Ēģiptes sabiedrība. Matu kārtojums un parūkas”, Ojāra Āboltiņa “Tā bija, atgadījās, notika… Ģeologa dzīves atsegums”, lasītājiem piedāvās Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds. Halgrīma Helgasona izklaidējoši aizkustinošo darbu “Sieviete 1000 grādos”, kas iepriecinās un uzmundrinās, piedāvās “Zvaigzne ABC” (no islandiešu valodas tulkojis Dens Dimiņš). Savukārt “Madris” lasītājiem prezentēs gada sākumā izdoto Elzes fon Kampenhauzenas grāmatu “Atmiņas no vecās Vidzemes. Elzes un Rūdolfa stāsts”, kas ir savai ģimenei rakstītas atmiņas, – atklāts, aizkustinošs un sāpīgs vēstījums par Vidzemes cilvēku likteņiem no 19. gs. vidus līdz 20. gs. 30. gadiem, kā arī vācbaltiešu izceļošanu un likteņus līdz 20. gs. 40. gadu beigām un reizē bagāts izziņas materiāls vēstures un kultūras speciālistiem.

Mazajiem lasītājiem

Ar bērnu grāmatu izdevniecības “Liels un mazs” grāmatām izaugusi vesela lasītāju paaudze. Savā 20. jubilejas gadā izdevniecība “Skolas 2024” apmeklētājiem piedāvās divus pavisam svaigus jaunumus: Volfa Erlbruha par moderno klasiku dēvēto bilžu grāmatu “Pīle, Nāve un tulpe”, kas var kalpot kā pamats tālākām sarunām par šķietami smagām un sarežģītām tēmām, un krājumu “Kosmoss ir virs bēniņiem” ar kuru sevi bērnu literatūrā piesaka Linda Gabarajeva. “Zvaigzne ABC” aicina iepazīties ar Majas Lundes pasakām visai ģimenei “Sniega māsa” un “Saules sargātāja”, kuru krāšņās un brīnišķīgās ilustrācijas radījusi Līsa Aisato. Tās izdotas ar ES projekta “Radošā Eiropa” atbalstu. Savukārt grāmatu apgāds Madris” Ķīpsalā piedāvās jaunas bērnu grāmatas no sērijas “Kādēļ! Kāpēc? Kā tā?”. Bet tas vēl nav viss! Ar izdevniecību plašo piedāvājumu iepazīsties: www.bt1.lv/skola

Attēls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar