Kā motivēt vīriešus biežāk teikt komplimentus?

Vaicājām arī daiļā dzimuma domas – jāteic, ka ne vienmēr pašas sievietes varēja uzminēt, kā biežāk izvilināt atzinīgos vārdus no otrās pusītes.

 

#1 Sievietēm biežāk vajadzētu paveikt ko tādu, kas vīrieti iepriecina

Šim apgalvojumam piekrita vairākums (teju 40%) aptaujāto vīriešu, kurpretim sieviešu respondentu vidū šādi domāja vien katra ceturtā daiļā dzimuma pārstāve.

 

“Protams, katra sieviete pati zinās, kas vislabāk iepriecina otro pusīti. Tomēr der atcerēties, ka arī vīriešus iepriecina labi un atzinīgi vārdi. Piemēram, aptaujas dati liecina, ka lielāko vairākumu vīriešu iepriecinātu kompliments “Es ar tevi jūtos droši!” pastāstīja zīmola “Šarlote” vadītāja Agnese Rūmniece.

 

#2 Sievietei vajadzētu būt tādai, kāda viņa ir patiesībā

Šis bija otrais populārākais atbilžu variants zīmola “Šarlote” aptaujāto vīriešu un sieviešu vidū. Attiecīgi no visiem aptaujātajiem to izvēlējas 27% kungu un 30% dāmu.

 

Ja spējam būt atklāti par savām domām un jūtām un tikpat atklāti pieņemt otru cilvēku, tad tas veicina emocionālo tuvību. Savukārt tuvība rosina vēlmi teikt labus vārdus, iepriecināt otru un rūpēties par labsajūtu.

 

#3 Sievietēm saviem vīriešiem jāļauj sajusties kā īstiem vīriešiem

Šeit aptaujāto vīriešu un sieviešu domas dalījās. Vīrieši – aptuveni 26% no visiem stiprā dzimuma respondentiem – šo variantu atzīmēja kā trešo populārāko, tikmēr 36% sieviešu uzskatīja, ka šis ir galvenais veids, kā iedrošināt otro pusīti biežāk izteikt komplimentus.

 

“Sievietes pašas bieži vien uzņemas dažādus darbus un atbildību, kurus reizēm īstenībā vajadzētu uzticēt stiprajam dzimumam. Vīrieši ir uz darbību un rezultātu orientēti, viņiem ir jājūtas noderīgiem un vajadzīgiem. Ja vīrietis biežāk jutīsies nozīmīgs, tad viņš vēlēsies likt sievietei sajusties kā sievietei šā vārda vislabākajā nozīmē,” piebilda Rūmniece.

 

#4 Komplimentus jāmāk arī pieņemt

Aptuveni katra trešā zīmola “Šarlote” aptaujātā sieviete norādīja, ka saņemot komplimentu pirmās sajūtas ir samulsums. Tāpēc bieži vien mēs mēģinām it kā izvairīties no saņemtā komplimenta (“ko tu, tā frizūra man tāpēc, ka vējš ārā trako!”), nevis priecāties vai pateikties par to.

 

Kā norāda psihologi, tad prasme pieņemt komplimentus ir ieradums, kas jātrenē. Piemēram, nākamreiz, dzirdot komplimentu, pirms sacīt “ai, nē, es to kleitu nopirku pirms 10 gadiem!” vai “es īstenībā pilnīgi sajaucu recepti, vispār brīnos, kā izdevās kaut ko pagatavot”, vai jebkādā citādā veidā steigšus noraidīt, iedziļinieties sacītajā un izvērtējiet, vai tas atbilst patiesībai. 

TOP Komentāri

avatar