Svinam svētkus droši – iedzīvotāji aicināti uzstādīt dūmu detektorus

Tuvojas Ziemassvētki un ikvienā mājā un dzīvoklī tiek iedegtas sveces un izvietotas lampiņu virtenes. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina, šogad līdz novembra beigām reģistrēti jau 11 ugunsgrēki, kas izcēlušies no bez uzraudzības atstātām degošām svecēm. Lai mazinātu ugunsgrēkā cietušo un bojāgājušo skaitu, no 1. janvāra dūmu detektoriem mājokļos jābūt uzstādītiem obligāti. Līdz ar Ziemassvētku apsveikumiem, sadarbībā ar Latvijas Pastu, iedzīvotāji tiek aicināti nosūtīt bezmaksas pastkarti draugiem un tuviniekiem ar atgādinājumu parūpēties par drošību un uzstādīt dūmu detektoru. 

Kā liecina Gjensidige Latvija pieejamā informācija, ir daudz iemeslu, kādēļ iedzīvotāji nesteidz uzstādīt dūmu detektorus savās mājās, taču ātri vien maina savas domas un rīkojas tikai tad, kad nelaime ir jau notikusi. 

“Cilvēki diemžēl biežāk mācās no savām nevis citu kļūdām, kā arī par materiālām lietām rūpējas vairāk nekā par savu personīgo drošību. Bieži vien nepieciešamais stimuls rīcībai ir tuva cilvēka rūpes un uzmanība, tādēļ vēlamies aicināt ikvienu parādīt saviem mīļajiem, cik svarīgi tie mums ir, un atgādināt par ugunsdrošību īpaši svētku laikā, nosūtot bezmaksas pastkarti,” Gjensidige Latvija vadītāja Ināra Meija

Īpaša dizaina un vēstījuma pastkartes līdz 15. decembrim ir iespējams bez maksas nosūtīt ar Latvijas Pasta pakalpojuma www.pastabalodis.lv starpniecību. Nepieciešams tikai izvēlēties pastkartes dizainu, aizpildīt tukšo laukumu ar novēlējumu vai mīļu ziņu un norādīt adresātu. Dažu darba dienu laikā Latvijas Pasts nogādās pastkarti adresātiem visā Latvijas teritorijā, tādējādi atgādinot saņēmējam iegādāties un uzstādīt dūmu detektoru arī savās mājās. 

Dūmu detektori šobrīd ir pieejami ne tikai elektropreču, būvniecības vai sadzīves preču veikalos, bet arī lielākajos pārtikas preču veikalos, kā arī internetā. Sakarā ar dūmu detektoru ierobežoto pieejamību Latvijas tālākajos reģionos, akcijas laikā tie ir pieejami iegādei Latvijas Pasta nodaļās ārpus Rīgas.

Informāciju sagatavoja: Gita Deniškāne, Gjensidige Latvija komunikācijas konsultante 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar