Skrubji, sausā masāža un mitrināšana – padomi ķermeņa ādas kopšanai pavasarī

Ne vien sejas, bet arī ķermeņa ādai nepieciešamas pienācīgas rūpes. Turklāt jāņem vērā, ka ķermeņa āda mums katram var būt ļoti atšķirīga, tādēļ līdzekļi tās kopšanai jāpiemeklē rūpīgi un pārdomāti. Viens no iecienītiem ķermeņa ādas kopšanas līdzekļiem ir skrubis. Kā to lietot pareizi un kā ikdienā rūpēties par ķermeņa ādu, lai tā justos un izskatītos labi? Konsultē BENU Aptiekas skaistuma konsultante Amanda Dārziņa.

Mainoties gadalaikiem, ir īstais brīdis arī izrevidēt un pamainīt kosmētikas plauktiņa saturu, saka skaistuma konsultante A. Dārziņa. Ir ieteicams izvērtēt ne vien kopšanas līdzekļus sejai, bet arī ķermenim – losjonus, pieniņus, serumus, ķermeņa sviestus un citus. Nomainiet “ziemas līdzekļus” pret “vasaras līdzekļiem”, kuri gan ļaus izjust siltā laika tuvošanos, gan palīdzēs padarīt ādu veselīgu un starojošu. Arī sausas ādas īpašniekiem ir jāliek malā treknie krēmi un jāpāriet uz vieglas konsistences mitrinošiem losjoniem, ādu mitrinot vismaz divas reizes dienā.

Ķermeņa kopšanas trio

Skaistuma konsultante A. Dārziņa iesaka trīs galvenos līdzekļus ķermeņa ādas kopšanai pavasarī. 

  1. Skrubis. Skrubi vai eksfoliēšanas līdzekli vajadzētu lietot vismaz divas reizes nedēļā, maigi nolobot atmirušās ādas šūnas un padarot ādu gludāku un svaigāku. Skrubis efektīvi iedarbojas uz ādu, noņemot epiderma slāņa atmirušās šūnas, stimulējot asinsriti un limfodrenāžu. Tas palīdz izvadīt toksīnus un cīnīties ar celulītu, vairo ādas elastīgumu, padarot to gludu un tvirtu. 

Skrubji mēdz atšķirties pēc sastāva, smaržas un abrazivitātes. Visbiežāk ir sastopami  sāls vai cukura skrubji. Tie vienmēr ir kombinācijā ar eļļām, kas ļauj pēc procedūras baudīt gludu ādu. Atcerieties, ka sāls skrubis vienmēr būs abrazīvāks!

  1. Ķermeņa mazgāšanas līdzekļi, piemēram, dušas želeja. Ķermeņa mazgāšanas līdzekļi ir jāizvēlas atbilstoši savas ādas vajadzībām un tipam. Ieteicams izvēlēties maigus kopšanas līdzekļus, lai āda tiek mitrināta un piesātināta.
  2. Mitrinošie līdzekļi – ķermeņa sviests, serums, krēms un citi. Mitriniet ādu katru dienu un izmantojiet intensīvi barojošu mitrināšanas līdzekli. Ļoti sausai ādai bieži vien ir niezoša sajūta. Tādos gadījumos ir jāizvēlas līdzekļi, kas noņem niezi, vienlaikus arī mitrinot ādu un atjaunojot tās aizsargbarjeru. Pievērsiet uzmanību problēmzonām – bieži vien uz elkoņiem, ceļgaliem un pēdām āda jūtas savilkta un nedaudz raupjāka. 

Kā pareizi lietot ķermeņa skrubi?

Lietojiet uz sagatavotas ādas. Uzklājiet skurbi uz samitrinātas ķermeņa ādas, ideālā variantā – pēc vannas vai dušas, kad āda ir nedaudz sakarsusi. Masējiet vēlamās ķermeņa zonas ar apļveida kustībām, īpašu uzmanību pievēršot problemātiskajām vietām. Pēc tam noskalojiet skrubja atliekas ar siltu ūdeni un nosusiniet ādu ar dvieli. 

Piesardzība grūtniecības laikā. Konsultējieties  ar ārstu, pirms lietot līdzekļus, kuru sastāvā ir ēteriskās eļļas, ja esat grūtniece, barojat bērnu ar krūti,  ja jums ir hroniskas saslimšanas vai lietojat kādus medikamentus.

Sausā masāža. Kā skrubja alternatīvu atmirušo ādas daļiņu nolobīšanai var izmantot arī t. s. “sauso masāžu”. Tā palīdz cīnīties ar celulītu un padarīt ādu tvirtu un gludu. “Sausās masāžas” veikšanai izmantojiet sauso suku uz sausas ādas, efektīvi un ātri berzējot ādu no lejas uz augšu. Pēc tam āda noteikti ir jāmitrina, izmantojot ķermeņa sviestu, losjonu vai citus līdzekļus.

Ādas mitrināšana un barošana. Pēc skrubja lietošanas vai eksfoliācijas procedūrām ķermeņa āda bagātīgi jāiesmērē ar kādu no ķermeņa līdzekļiem, kas ilgstoši uztur ādu pabarotu un mitrinātu, neaizsprostojot poras. Šie līdzekļi palīdz atjaunot ādas elastību, mīkstina un nomierina to. Tie nodrošinās ādas aizsardzību un saglabās dabiskā mitruma līdzsvaru, palīdzot atjaunot nogurušu un tonusu zaudējušu ādu. Ja ādu mitrināsiet un barosiet katru dienu, varēsiet aizmirst par ādas sausumu un tās lobīšanās problēmām.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar