Rīgas domē diskutēs par inovatīviem risinājumiem jaunu pedagogu piesaistei

Otrdien, 28. maijā, Rīgas domē, Rātslaukumā 1 norisināsies “Audzinot nākotni! Iedvesmas konference Rīgas pedagogiem”, kurā pedagogi, skolu vadības pārstāvji un sabiedrībā zināmi eksperti diskutēs par pedagogu piesaistes jautājumiem un radošajās darbnīcās meklēs jaunus risinājumus.

Konferences mērķis ir aktualizēt piedāvājumu nākamajiem skolotājiem, meklēt inovatīvus risinājumus jaunu pedagogu piesaistei Rīgas skolās.

Konferences plānā ir paredzētas vairākas ievadlekcijas, iedvesmas stāsti pedagogu piesaistei un paneļdiskusija ar sabiedrībā zināmu ekspertu dalību, kā arī radošās darbnīcas risinājumu ieskicēšanai. 

Konferenci atklās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina, Latvijas Universitātes (LU) rektors, Valsts prezidenta ārštata padomnieks Latvijas konkurētspējas un ekonomikas jautājumos Gundars Bērziņš, LU padomes priekšsēdētāja vietniece, kādreizējā Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Rīgas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktora p.i. Ivars Balamovskis. 

Konferences otrajā daļā paredzēti pieredzes stāsti, kuros dalīsies Start IT pārstāve Anda Priedīte, Mežciema pamatskolas pārstāve Annija Sprīvule, Rīgas 41. vidusskolas direktors Egīls Romanovskis, Rīgas 2. ģimnāzijas matemātikas skolotāja Sabīne Apine, LU Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes dekāne Linda Daniela. 

Turpinājumā paredzēta ekspertu diskusija par aktuāliem jautājumiem pedagogu piesaistē un noturēšanā, kurā ar savu viedokli un ieteikumiem dalīsies G.Bērziņš, M. Seile, Rīgas Valda Zālīša sākumskolas direktore un Latvijas Matemātikas skolotāju apvienības viceprezidente Elita Rītere, kā arī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas fizikas skolotājs un Jauno Fiziķu skolas vadītājs Ģirts Zāģeris. Diskusiju vadīs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas vietniece Ieva Siliņa. 

Radošajās darbnīcās spriedīs par skolotāju profesijas prestižu, par jauno skolotāju un skolu absolventu piesaisti, par nepieciešamo skolotāja mūsdienīgam darbam un kā mainīt profesionālo karjeru un kļūt par skolotāju. 

Konference norisināsies no plkst. 10.00 līdz 14.30 Rīgas rātsnama Sēžu zālē un foajē.

Konferences 1. un 2. daļa būs vērojama arī tiešraidē portālā Delfi un www.riga.lv mājaslapā. Uzdod savu jautājumu diskusijai jau laicīgi www.slido.com #2852520. 

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar