Noskaidroti konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfinālisti

Jau 1. aprīlī tiešsaistes vidē tiksies 60 erudītākās komandas, lai sacenstos par iespēju iekļūt konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālā un izcīnīt fizikā zinošāko jauniešu titulu. Skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” norisinās jau 27. reizi, un šogad tajā fizikas aizraujošo pusi iepazina teju tūkstotis skolēnu. 

No 21. februāra līdz 21. martam 192 komandas risināja atlases kārtas uzdevumus. Pusfinālā iekļuva 10 labākās komandas no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas, kopā 60 komandas, kas atlases kārtā ieguva visvairāk punktu. Vissīvākā konkurence par iespēju piedalīties konkursa nākamajā kārtā bija Latgalē un Rīgā. Šajos reģionos bija pieteicies lielākais komandu skaits – Latgali pārstāvēja 51 komanda, savukārt Rīgu – 40 komandas.

Daļa skolu šogad bijušas īpaši rezultatīvas, pusfinālā pulcējot vairākas komandas, piemēram, Rīgas 74. vidusskola, Rīgas 84. vidusskola, Siguldas Valsts ģimnāzija, Jelgavas 5. vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Nīcas vidusskola, Madonas Valsts ģimnāzija un citas. Maksimāli iespējamos 56 punktus konkursā ieguvusi tikai viena komanda, kas pārstāv Siguldas Valsts ģimnāziju. Zīmīgi, ka tieši šīs skolas skolēni pagājušā gadā ieguva godpilno otro vietu, savukārt komandas skolotājs – titulu “FIZMIX Skolotājs 2021”. Ar plašākiem atlases kārtas rezultātiem iespējams iepazīties šeit: https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops.

Piektdien, 1. aprīlī, tiešsaistes vidē tiksies 60 erudītākās komandas, lai sacenstos par iekļūšanu finālā. Kā ierasts, finālā piedalīsies septiņas komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināla ietvaros 29. aprīlī plkst. 14.00 norisināsies Latvijas Fizikas diena, kuras tiešraidi portālā TVNET un platformā Facebook būs iespējams vērot ikvienam interesentam. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar