Rīgas centrā darbu uzsāk velopatruļas

Sākoties siltā laika periodam, Rīgas centrā darbu uzsākušas Rīgas pašvaldības policijas velosipēdu patruļas. To pienākumos galvenokārt ietilps patrulēt pa Rīgas centra veloceliņiem, kur tiks pievērsta uzmanība automašīnām, kas novietotas uz ietvēm vai veloceļiem, un parkos, kur tiks pievērsta uzmanība atpūtniekiem, kuri parkā nolēmuši uzdzīvot ar alkoholiskajiem dzērieniem, kā arī citiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem. Savukārt, sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, velopatruļas darbu uzsāks arī citās Rīgas apkaimēs.

Tāpat policija Rīgas centrā pievērsīs lielāku vērību apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem, jo pēdējo mēnešu laikā novērots, ka autovadītāji kļūst arvien nekaunīgāki, novietojot spēkratus uz ietvēm un veloceļiem, savukārt, iestājoties siltajam laikam, pilsētā ir vairāk gājēju un velosipēdistu, kurus šāda autovadītāju rīcība var apdraudēt.

Aprīlī Rīgas centrā policija par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem piemērojusi 758 sodus, no tiem 285 par pārkāpumiem stāvvietās (nepareiza novietošana, laika norādes neizvietošana, stāvēšana piegādes transporta vietā, nepiegādājot preci utt.), 140 – par automašīnas novietošanu stāvēšanas aizlieguma zonā (523. ceļa zīme); 130 – par stāvēšanu apstāšanās aizlieguma zonā (326. ceļa zīme), 64 – par stāvēšanu uz ietves vai velosipēdu ceļa, bet pārējie par citiem apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem.

Pagājušajā gadā Rīgas pašvaldības policija Rīgā kopā piemērojusi 33 707 sodus par dažādiem pārkāpumiem ceļu satiksmē.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar