Rīgā pirmo reizi svētku rotā iemirdzēsies arī parki pilsētas apkaimēs

Pirmo reizi, sagaidot Ziemassvētkus, līdztekus ierastajam noformējumam, no 18. decembra svētku rotā iemirdzēsies arī seši Rīgas parki un iecienītas pastaigu vietas, tādējādi papildinot pilsētvides noformējumu ne tikai galvaspilsētas centrā, bet arī apkaimēs – Anniņmuižas parkā, Dzegužkalnā, Ēbelmuižas parkā, Sarkandaugavas kalna parkā, alejā Biķernieku mežā un Pļavnieku Bērzu birzī.

“Gaidot svētkus, līdzīgi kā atverot adventes kalendāru, kad katru dienu nāk kāds jauks pārsteigums, arī Rīga ietērpjas svētku rotā. Līdz ar Pirmo adventi iemirdzējās pilsētas galvenās svētku egles, tad spuldzīšu virtenes ielās un laukumos, bet sagaidot ceturto adventi jauku noskaņu radīs izgaismotie parki Rīgas apkaimēs. Tā ir līdz šim nebijusi iniciatīva, kad līdztekus ierastajam svētku noformējumam pilsētas centrā, gaišu un mājīgu sajūtu vēlamies radīt arī galvaspilsētas apkaimēs, lai svētku noskaņa ienāk visā pilsētā. Šogad, iepriecinot iedzīvotājus, radām iespēju atbalstīt arī radošo industriju uzņēmējus, kuru darbību ietekmējusi vai pat apstādinājusi Covid-19 pandēmija”, rosinot apskatīt svētku noformējumu, saka Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis. 

Lai dažādotu un bagātinātu ikgadējo svētku pilsētvides noformējumu un vienlaicīgi atbalstītu radošo industriju uzņēmējus, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludināja līdz šim nebijušu Ziemassvētku un Jaungada pilsētvides noformējuma projektu līdzfinansēšanas konkursu, kura rezultātā atbalstīti seši projekti – “Kā sniegi kalnu galotnēs”, gaismas pastaigu taka “Brīnumu meklējot”, vides mākslas objekts ”Sals”, “Planēta – Ēbeļmuižas parks”, “Zvaigžņu dārzā”, “Atspoguļdārzs”.

  • Gaismas pastaigu taka “Brīnumu meklējot” Anniņmuižas parka izgaismota katru dienu no plkst. 16.00 līdz plkst. 22.00
  • Vides mākslas objekts “Sals” Pļavnieku Bērzu birzī, izgaismots katru dienu diennakts tumšajā laikā  no plkst. 17.00 līdz plkst. 23.00
  • “Kā sniegi kalnu galotnēs” Raimonda Paula un Zigfrīda Muktupāvela Ziemassvētku koncertieraksta fragmenti Dzegužkalna parkā apskatāmi katru dienu no plkst. 17.00  līdz plkst. 23.00 
  • “Planēta – Ēbeļmuižas parks” Ēbeļmuižas parkā, izgaismota katru dienu no plkst. 16.30 līdz plkst. 22.00
  • “Zvaigžņu dārzā” Sarkandaugavas kalna parkā apskatāms katru dienu diennakts tumšajā laikā no plkst. 16.30 līdz 23.00 
  • “Atspoguļdārzs” Biķernieku mežā, spoguļbumbu efekts darbosies katru dienu laikā no plkst. 16.00 līdz 22.00, savukārt LED prožektori izgaismos kokus un teritoriju bez pārtraukuma visu diennakti. 

Sagaidot Ziemassvētkus, svētku noskaņa būs jūtama iedzīvotāju iecienītākajās pastaigu vietās gan centrā, gan pilsētas apkaimēs, radot gaišas, siltas un mājīgas sajūtas ielās, parkos un skvēros. Pilsētā apskatāmas 20 pašvaldības nodrošinātas un rotātas svētku egles, elektrisko dekoru noformējums, vides objekti un instalācijas izvietotas gan Esplanādē, Neatkarības laukumā, pie Rīgas Kongresu nama, Vērmanes dārzā, Uzvaras parkā, Viestura dārzā, Buļļu ielas aplī,  Maskavas dārzā, Vecrīgā, Brīvības ielā un, iebraucot Rīgā – Lielirbes ielā, Brīvības gatvē, Ulmaņa gatvē un citviet pilsētā. 

Pilsētas pašvaldības svētku noformējuma izvietojums ir apkopots kartē, kas no 19. decembra būs pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv. Arī iedzīvotājiem ir iespēja papildināt karti, sūtot e-pastā: iksd@riga.lv adresi un nosaukumu izgaismotiem objektiem, mājām, pagalmiem, iestāžu svētku rotai un veikalu skatlogiem. Iesūtītais pilsētvides svētku noformējums kartē tiks iekļauts ar ierakstu “Iedzīvotāju Ziemassvētku noformējuma favorīti”. Tāpat iedzīvotāji rosināti dalīties sociālajos tīklos ar svētku noformējuma fotogrāfijām, lietojot mirkļabirku “RotāRīgu” – #rotārīgu.

Foto: F64

TOP Komentāri

avatar