Rīgā četrās vietās sākta siltā ēdiena izdale trūcīgajiem un mazturīgajiem iedzīvotājiem

No trešdienas, 1. aprīļa, Rīgā četrās jaunās vietās sākta siltā ēdiena izsniegšanas trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem, informē Rīgas domes Labklājības departaments.

Siltā ēdiena izsniegšana notiek darba dienās šādās adresēs:

 • Āgenskalnā, Daugavgrīvas ielā 1, darba laiks no plkst. 10.00-13.00;
 • Sarkandaugavā, Aptiekas ielā 8, darba laiks no plkst. 11.00-14.00;
 • Vecmīlgrāvī, Meldru ielā 2, darba laiks no plkst. 12.00-15.00;
 • Ziepniekkalnā, Ziepju ielā 13, darba laiks no plkst. 13.00-16.00.

Šobrīd tiek plānots, ka 7. aprīlī siltā ēdiena izdales vietas varētu sākt darbu Bolderājā, Juglā un Ķengaragā.

Silto ēdienu varēs saņemt līdzi nešanai savos traukos. Silto ēdienu persona var saņemt, uzrādot Rīdzinieka karti, kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa:

 • par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam;
 • par atbilstību maznodrošinātās ģimenes (personas) statusam;
 • par ēdināšanas pakalpojuma saņemšanu.

Departaments aicina nedrūzmēties rindā un ievērot 2 metru distanci, kā arī būt saprotošiem un stingri ievērot drošības noteikumus, un respektēt ēdiena izdalītāju prasības. Siltā ēdiena un zupas virtuvju izsniegšanas vietas uzraudzīs Rīgas Pašvaldības policija.

Atgādinām, ka cilvēkiem, kuriem laikā, kad ir spēkā Covid -19 izraisītā ārkārtējā situācija, beidzas trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa derīguma termiņš, tas tiek pagarināts automātiski. Izziņas derīguma termiņš tiek pagarināts uz ārkārtējās situācijas laiku līdz 31. maijam.

Rīdzinieka karti, kāda tiek izmantota Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta biļešu sistēmā (e-talons), šobrīd var nokārtot tikai Rīgas satiksmes klientu apkalpošanas centrā Spīķeru ielā 1 (darba dienās no plkst. 9.00-19.00, brīvdienās no plkst. 10.00-16.00), uzrādot personas apliecinošu dokumentu un Rīgas Sociālā dienesta izsniegto izziņu.

Neuzrādot dokumentus, siltu ēdienu joprojām bez izmaiņām var saņemt kādā no četrām bezmaksas zupas virtuvēm (ēdiens tiek izsniegts tikai līdzi nešanai savos traukos):

 • Pārdaugavā, Daugavgrīvas ielā 1, strādā darba dienās no plkst. 12.00–13.00;
 • Rīgas centrā, Kr. Barona ielā 56, strādā katru dienu (izņemot svētdienas) no plkst. 9.00–10.00;
 • Rīgas centrā, Kr. Barona ielā 126, strādā katru dienu no plkst. 12.00 – 13.00;
 • Sarkandaugavā, Laktas ielā 8, k-1, strādā darba dienās no plkst. 10.00 – 11.00.

Tāpat atgādinām, ka 10 vietās Rīgā turpinās Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām pārtikas un higiēnas preču paku izsniegšana. Izsniegšanas vietu adreses Rīgā var uzzināt tīmekļa vietnē: http://www.ld.riga.lv/lv/socialie-pakalpojumi-102/socialie-pakalpojumi-49/partikas-pakas-trucigajiem-rigas-iedzivotajiem.html

Labklājības departaments aicina visus, cik vien iespējams, palikt mājās un pašiem gatavot maltītes, kā arī katram būt atbildīgam un stingri ievērot epidemiologu norādījumus. Ja ir saslimšanas simptomi nekādā gadījumā neapmeklēt zupas virtuves un siltā ēdiena izdales vietas!

Neskaidrību gadījumos lūdzam zvanīt uz Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 vai darba dienās, darba laikā uz Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048.

Informāciju sagatavoja: Lita Brice, Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja

TOP Komentāri

avatar