Rīgā ar daudzveidīgiem pasākumiem atzīmēs Starptautisko bērnu aizsardzības dienu

Jūnija sākumā ar daudzkrāsainu pasākumu programmu Rīgā svinēs Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Koncerti un festivāli, radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, spēles un rotaļas notiks galvaspilsētas kultūras centros, kultūrtelpās “Strops” Ziepniekkalnā un Pļavniekos, Spīķeru kvartālā, Dzegužkalna estrādē, Kalnciema kvartālā, Ziemeļblāzmas pils parkā, Āgenskalna tirgū un apkaimēs – Bolderājā, Daugavgrīvā.

Sestdien, 1. jūnijā, bērni ciemos aicināti uz diviem radošiem kvartāliem. Festivāls bērniem “Dari pats” risināsies Kalnciema kvartālā, kur būs vērojama leļļu teātra izrāde, bērnu folkloras kopas “Tarkšķi” uzstāšanās, bērnu improvizācijas teātra sniegums, kā arī būs iespēja darboties radošajās darbnīcas – gleznot, ielūkoties zinātnes noslēpumos, iepazīt mūzikas instrumentus, rakstīt dzeju, veidot praktiskas lietas un iesaistīties foto orientēšanās spēlē. Savukārt Spīķeru kvartālā notiks festivāls “Radi un iedvesmojies”. Tajā būs gan leļļu teātra izrāde, rotaļprogramma ar lielo pasaku tēlu līdzdarbošanos, dziesmām un dejām, gan izzinošas, attīstošas, radošas darbnīcas, kā arī muzikāla izrāde “Mīļdziesmiņas”.

Šajā dienā bērni gaidīti Bolderājas svētkos, kuros būs gan sporta spēles, gan bērnu un jauniešu kolektīvu koncerts, radošas darbošanās iespējas, kā arī festivāls-konkurss “Boldsound”. Rotaļas, koncerts un aktīva līdzdarbošanās bērniem notiks arī pasākumā “Saldumu karaliste”, kas risināsies pie Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles, Ieriķu ielā 43A.

Jauki svētku pārsteigumi bērniem sagādāti arī kultūrtelpās “Strops”. Pļavnieku “Zaļajā birzī” starp Dravnieku un Pļavnieku ielām, kur šogad atradīsies viens no “Stropiem”, būs vērojams etīžu iestudējums “Leļļu laiks”. Savukārt otrā “Stropā”, kas mājo Ziepniekkalnā, Ēbelmuižas parkā – Valdeķu un Graudu ielas krustojumā, bērni varēs noskatīties izrādi “Saule un mēness”.

Svētdien, 2. jūnijā, svētki pilsētā turpināsies ar tradicionālo pasākumu Ziemeļblāzmas pils parkā. Tur risināsies bērnu svētki “Uz viena viļņa – tu un es” ar veiklības spēlēm, radošajām darbnīcām, konkursiem, vizināšanos zirga pajūgā, un, protams, Tautas deju ansambļa “Bitīte” priekšnesumiem un Laura Reinika koncertu.

Svētdien bērni gaidīti Āgenskalna tirgū, kur risināsies bērnu un jauniešu talantu konkurss “Āgenskalna balss” kopā ar vairākām bērnu vokālajām grupām, dziedātāju Olgu Rajecku, deju un baleta studiju. Būs arī foto orientēšanās, valodu, mūzikas, mākslas un zinātņu darbnīcas.

Skatīties deju koncertu, tikties ar iemīļoto Valsts policijas talismanu – runci Rūdi – un līdzdarboties aktivitātēs varēs arī Dzegužkalna estrādē pasākumā “Saules bērni”, bet jauks koncertuzvedums “Zosu sapņi” ar bērnu un jauniešu kolektīvu piedalīšanos būs vērojams Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”.

Foto:pexels.com

TOP Komentāri

avatar