Padomi veselīgām aktivitātēm visai ģimenei

Tuvojoties vasarai, arvien vairāk uzturamies svaigā gaisā, iesaistāmies dažādās fiziskās aktivitātes un pasākumos. Kādēļ veselīgas fiziskās aktivitātes ir svarīgas un kādas aktivitātes izvēlēties, lai interesanti būtu visai ģimenei? Stāsta BENU Aptiekas farmaceite Dace Persa.

Gada aukstajos mēnešos vairāk laika pavadām iekštelpās, sēžot skolas solā vai pie datora birojā, tādēļ pavasarī un vasarā arvien vairāk vēlamies doties ārā un pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Aktīvā atpūta ir svarīga gan fiziskajai, gan mentālajai veselībai, tādēļ ir būtiski plānot kvalitatīvu un piemērotu aktīvo atpūtu visai ģimenei.

Aktīvās atpūtas nozīme

Fiziskās aktivitātes iekustina mūsu ķermeni, nostiprina muskulatūru, uzlabo asinsriti, paātrina vielmaiņu, stiprina imūnsistēmu un uzlabo miega kvalitāti. Regulāri sportojot, samazinās, piemēram, paaugstināta asinsspiediena, cukura diabēta un psihoemocionālo saslimšanu risks, skaidro BENU Aptiekas farmaceite Dace Persa. Sportojot izdalās endorfīni, kas ir laimes hormoni, tādēļ fiziskās aktivitātes palīdz cīnīties ar stresu un atbrīvoties no negatīvām emocijām.

Aktīva atpūta ir lielisks veids, kā pavadīt brīvo laiku kopā ar ģimeni, īpaši, ja ģimenē ir bērni, kas aug un attīstās. Bērniem ir īpaši svarīgi izlādēt enerģiju, nostiprināt muskulatūru un paaugstināt fizisko izturību, ko palīdzēs izdarīt fiziskās aktivitātes. Lai patiesi pozitīvu rezultātu gūtu visa ģimene, ir jāizvēlas tādas aktivitātes, kas būs piemērotas visiem vecumiem – gan vecākiem, gan bērniem.

Veselīgas aktivitātes visai ģimenei 

Siltā laikā paveras plašas iespējas aktīvai atpūtai svaigā gaisā, piemēram, pastaiga mežā vai kādā parkā, kas patiks visai ģimenei. Visi kopā var doties arī izbraucienā ar riteņiem, rotaļu laukuma apmeklējumā vai tuvākajā parkā spēlēt kādu bumbas spēli. Tāpat vasarā ir jāizbauda ūdens prieki un jāuzbūvē smilšu pils! Ja ģimenei ir mazdārziņš, vecāki var iepazīstināt bērnus ar dārza darbiem, iesaka farmaceite D. Persa. Mazie ķipari labprāt kopā ar mammu vai tēti pavasarī zemē iesēs sēkliņas un vēros, kā no tām izaug kāds dārzenis vai puķe. Ja bērns apmeklē kādu sporta pulciņu, piemēram, futbola nodarbības, arī ģimene var iesaistīties treniņu procesā ārpus nodarbībām. Varbūt ir kāda maza dejotāja, kas vēlas arī mammai un tētim iemācīt vienkāršus deju soļus!

Aukstākam un nepatīkamākam laikam, piemēram, vasaras aukstajās vai lietainajās dienās, nevajadzētu apturēt no fizisko aktivitāšu veikšanas. Ir tik daudz iespēju, ko darīt visai ģimenei arī ne tik labos laikapstākļos! Ir iespējams izmantot izklaides iespējas iekštelpās, piemēram, visa ģimene var doties uz boulinga spēli vai peldbaseinu. Tā ir fantastiska sajūta, kad visi kopā var radīt kaut ko īpašu! Tā ir iespēja arī vecākiem atgriezties bērnībā un izjust bērnišķīgo prieku!

Atcerieties par drošību!

Lai aktīvā atpūta tiešām būtu veselīga un sagādātu prieku, jāatceras par visas ģimenes drošību, atgādina farmaceite D. Persa. Ūdenstilpņu tuvumā bērniem jāpievērš īpaši liela uzmanība! Jāvēro, lai nevienam ģimenes loceklim nerastos pārkaršanas un saules apdegumu risks. Lai izvairītos no pārkaršanas un saules apdegumiem, jālieto saules aizsarglīdzekļi ar SPF un galvas segas. Jāpadomā arī par piemērotu apģērbu un apaviem. Nedrīkst arī aizmirst par dažādu aizsarglīdzekļu lietošanu, piemēram, braucot ar riteņiem, jālieto ķivere un ceļu un elkoņu sargi.

Pat ja līdz šim iecienītākā ģimenes izklaide ir bijusi kopīgs kino vakars, sēžot uz dīvāna, mēs vienmēr varam mainīt savus paradumus, izvēloties veselīgākas alternatīvas kopīgai atpūtai. Tas var būt kā jauns izaicinājums un piedzīvojums šai vasarai! Lai izdodas!

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar