Nācis klajā Māra Briežkalna kvinteta albums “Latgalian Evergreens”

Turpinot latviešu tautas mūzikas un leģendāru mūsu komponistu veikuma apspēlēšanu džeza žanrā, nācis klajā Latgales reģionam veltīts Māra Briežkalna kvinteta albums “Latgalian Evergreens”. Publiski tas tika prezentēts ar uzstāšanos Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” ceremonijā Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē.

2005 gadā tika laists klajā Māra Briežkalna kvinteta albums “Latvian Evergreens”, bet vēl 1997. gadā Mūsdienu mūzikas centrs izdeva arī disku “Kur tu teci”, piedaloties trompetistam Gunāram Rozenbergam un saksofonistam Raimondam Raubiško. Tagad klajā laistais albums “Latgalian Evergreens” ir kā loģisks nākamais solis, piedāvājot kvalitatīva džeza mīlētājiem no jauna un citādākā skanējumā izbaudīt tādas Latgales muzikālā mantojuma pērles kā “Auga, auga rūžeņa”, “Kukleits skanēja”, “Aiz azara malni meži” un citas. Trijās jaunā albuma kompozīcijās – “Rudins bolss”, “Še lazdu kryumeņi salopoja” un “Aiz upītes es izaugu” piedalījusies arī labi zināmā tautas mūzikas māksliniece, dziedātāja un koklētāja Biruta Ozoliņa.

“Projekts “Latgalian Evergreens” ir kā emocionāls un informatīvs adapters, kas palīdz plašākai publikai atklāt skaistas un vēl nezināmas latviešu mūzikas noskaņas,” saka Biruta. “Esmu pārliecināta, ka “Latgalian Evergreens” izsmalcinātais skanējums spēs iepriecināt ikvienu klausītāju.”

Albuma ieraksts tapis Latvijas Radio 1. studijā. “Latgalian Evergreens” radīšanā piedalījies saksofonists Kristaps Lubovs, pianists Viktors Ritovs, mutes harmoniku un taustiņinstrumentu spēlētājs Raimonds Macats un basists Pēteris Liepiņš. 

“Man šis ieraksts šķiet ļoti daudzveidīgs, gaumīgs, profesionāli paveikts un, kas šoreiz īpaši svarīgi, arī latgaliski dvēselisks!” uzsver Latgales vēstniecības “Gors” mākslinieciskās nodaļas vadītāja Ilona Rupaine.

Disku “Latgalian Evergreens” iespēlējušā kvinteta vadītājs, bundzinieks un producents Māris Briežkalns iespēlējis sitaminstrumentus vairāk nekā 60 mūzikas albumu ierakstā. Viņš uzstājies un pasniedzis meistarklases daudzās valstīs, tostarp Lielbritānijā, Francijā un Vācijā. Briežkalns vada Mūsdienu mūzikas centru un ir starptautiskā improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi”, kā arī starptautiskā džeza mākslinieku konkursa “Riga Jazz Stage” mākslinieciskais direktors. Viņš ir Latvijas Radio Skaņu ierakstu daļas vadītājs un ilgus gadus bija arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs. 

“Lai cik tas neizklausītos pārsteidzoši, ideja par Latgales noskaņu albumu džeza manierē radās… Teksasā,” piebilst Māris. “Koncertējām ASV un viesojāmies  pie Latvijas goda konsula Pītera Ragauša, kuram īpaši iepatikās mūsu disks “Latvian Evergreens”. Ņemot vērā savas latgaliskās saknes, viņš ierosināja, ka līdzīgu programmu varētu radīt arī izmantojot Latgales muzikālo mantojumu. Tagad šī ideja ir materializējusies programmā “Latgalian Evergreens”!”

Jaunā albuma noformējumā izmantots Kristīnes Kutepovas radīts mākslas darbs. “Latgalian Evergreens” noklausāms mūzikas straumēšanas vietnēs un tiks izdots arī kompaktdiska un vinila plates formātā. Albuma izdevējs ir “MMC Ieraksti”.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar