Mazās Ģildes dārzā notiks ielīgošana “Skani droši, Līgo dziesma!”

Šo piektdien, 19.jūnijā laikā no plkst. 18.00 līdz 20.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” dārzā notiks Jāņu ielīgošanas pasākums “Skani droši, Līgo dziesma!”, kurā tradicionālās Līgo dziesmas izpildīs sievu folkloras kopa “Vilcenes”.

Folkloras kopas “Vilcenes” dalībnieces ielīgošanā izdziedās dažādu Latvijas novadu līgodziesmas, kā arī pīs Jāņu vainagus un stāstīs par vainaga svarīgo nozīmi gaidāmajos svētkos, turklāt neizpaliks arī sadziedāšanās. Katram apmeklētājam būs iespēja iemācīties kādu līgotni, radot Jāņu svētku sajūtu. Jānorāda, ka drošības apsvērumu dēļ apmeklētājiem ieeja dārza teritorijā būs liegta – klausīties un piedalīties pasākumā varēs no Līvu laukuma.

Sievu kopa “Vilcenes” pastāv jau 25 gadus. Gadu gaitā “Vilcenes” aktīvi piedalās folkloras festivālos un dažādos pasākumos kā Latvijā, tā arī pasaulē, daloties zināšanās par latvisko dzīvesziņu, tradīcijām, gadskārtu svētku un dzimtas godu svinēšanu. Grupas sastāvs ir mainījies, taču saglabājusies “Vilceņu” vēlme izzināt un nest tautā paaudzēs pārmantoto sievišķo gudrību, dzīvības stīgu, kas ļāvusi latviešiem gan pārdzīvot sliktus laikus, gan zelt un ziedēt labajos. 

Jāņu ielīgošanas pasākumu “Skani droši, Līgo dziesma!” organizē RKTMC “Mazā Ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Foto: https://ieej.lv/JmCi1

TOP Komentāri

avatar