Latvija saņēmusi 19200 Janssen vakcīnu devas

Vakar, 28.09., Latvija saņēmusi 19200 vakcīnas Janssen devas, un, saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju, nākamā piegāde tiek plānota nākamajā otrdienā, kad gaidāmas 21600 devas.

Vakcinācijas darba grupa lēmusi Janssen vakcīnas novirzīt visu iedzīvotāju grupu vakcinēšanai ģimenes ārstu praksēs, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros un izbraukumu vakcinācijai.

Pēc pakalpojumu sniedzēju veikto pasūtījumu apkopošanas un apstrādes Janssen vakcīnu piegādes vakcinācijas pakalpojuma sniedzējiem tiks veiktas ceturtdien un piektdien.

Jau ziņots, ka septembra vidū pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija radies ražotāja problēmu dēļ, tika atjaunotas Janssen vakcīnu piegādes Latvijai, saņemot 7200 devas (14.09.) un 19200 (21.09.).

Aizvadītajā nedēļā (no 20. līdz 26. septembrim) tika veikti 39622 vakcinācijas pret Covid19 fakti*, no kuriem 26768 iedzīvotāju ir saņēmuši Comirnaty (Pfizer) vakcīnas, 9731 – Janssen vakcīnu, 3039 – Spikevax (Moderna) vakcīnu. Nedēļas kopīgais vakcinācijas faktu skaits ir augstākais kopš jūlija sākuma.

Informācija par dažādu vakcīnu pieejamību vakcinācijas punktos regulāri tiek atjaunota un ievietota šeit – https://www.vm.gov.lv/lv/vakcinacija-pret-covid-19. Informācija par vakcinācijas iespējām – 8989. Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit.

*dati vēl var mainīties, jo tiek papildināti.

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar