Putnu mēnesis un vasara Rīga ZOO sākas jau Lieldienās

Aprīlis Rīgas Zooloģiskajā dārzā jau tradicionāli tiek veltīts putniem, jo pamazām arvien skaļāks un daudzveidīgāks kļūst Mežaparka putnu koris, kurā itin dabiski savijas gan savvaļas, gan arī zoodārza lidoņu čalas un dziesmas. Šogad Putnu mēnesi aizsākam jau Lieldienās, 29. martā, kad ikviens zoodārza apmeklētājs aicināts izstaigāt izzinošo “Putnu ceļu” un atklāt neparastus faktus par dzīvības aizsākumu – olu.

Izpētot informatīvos stendus pie dažādiem putniem, varēs uzzināt, cik lielas, krāsainas un daudzveidīgu formu olas dēj spārnaiņi, kā arī to, cik daudz olu ir vienā dējumā, vienlaikus smeļoties iedvesmu no krāsām un faktūrām Lieldienu olu krāsošanai. Lai atrastu visus “Putnu ceļā” iekļautos putnus, iesakām zoodārza kasē paņemt Putnu mēnesim veltītu ceļvedi.

“Galvā putni” 6. un 7. aprīlī

Putnu mēneša turpinājumā 6. un 7. aprīlī Rīgas Zoodārzā darbosies tradicionālā “Dzeņa darbnīca”, kurā Rīga ZOO apmeklētāji no plkst. 12.00 līdz 15.00 varēs izgatavot pareizas konstrukcijas zīlīšu un mājas strazdu būrus, turklāt pašgatavotos darinājumus varēs ņemt līdzi un izkārt putniem tīkamās vietās savu māju tuvumā. Dzeņa darbnīcā regulāri esam demonstrējuši un gatavojuši dažādu formu un izmēru mākslīgās ligzdu vietas, tā radot izpratni par to daudzveidību. Arī šis gads nebūs izņēmums – taps īpaši mizložņām piemērots būrītis.

Bet, lai noskaņotos spārnotām domām, pirms “Dzeņa darbnīcas” agrie putniņi tiek aicināti uz veikalu tīkla “Lidl” piedāvātu aizraujošu ekskursiju “Galvā putni”, kas sāksies plkst. 11.00 pie Flamingo mājas. Tūrē ar gidu lūkosimies gan uz Rīga ZOO mītošajiem, gan Mežaparka priedēs manāmajiem putniem, kā arī gida somā, kas būs pilna ar aptaustāmiem pārsteigumiem. Vairāk informācijas par ekskursiju meklējiet Rīga ZOO mājas lapā www.rigazoo.lv.

Putnu dienas “Cīruļos” 13. un 14. aprīlī

Nākamajās brīvdienās, 13. un 14. aprīlī, “Dzeņa darbnīca” dosies uz Rīgas zoodārza filiāli “Cīruļi” Kalvenes pagastā Dienvidkurzemes novadā. Tur no plkst. 12.00 līdz 15.00 ikviens varēs ieskandināt pavasari, uzbūvējot zīlīšu vai strazdu būri, ko pēc tam piekārt savas mājas apkaimē, lai putniem skaņa dziesma un priecīgs prāts, pēcnācējus audzinot.

Rīgas Zoodārzā sākas vasara

Līdz ar Lieldienām Rīgas Zooloģiskais dārzs pāriet uz vasaras darba laiku. Tas nozīmē, ka kases no 29. marta katru dienu būs atvērtas plkst. 10.00–18.00, iekštelpu ekspozīcijas darbosies 10.00–18.30 (Tropu māja – no 11.00 līdz 18.30), savukārt zoodārzā drīkstēs uzturēties līdz plkst. 19.00.

Zoodārza filiāle “Cīruļi” strādā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Atcerieties! Marta beigas ir pats, pats pēdējais laiks sakopt savu iepriekšējos gados izkārto putnu būru saimniecību. Zīlīšu būri jāiztīra no iepriekšējā gada ligzdu materiāla, lai tajā nevairotos putnu parazīti. Bez tam jānovērtē mākslīgo dobumu tehniskais stāvoklis un jāsaremontē vai jānoņem bojātie.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar