Jaunatnes dārzā atvērts jauns bērnu rotaļu laukums

Jaunatnes dārzā Āgenskalnā apmeklētājiem tika atvērts jauns bērnu rotaļu laukums, kas ir priecīgs un ilgi gaidīts notikums tuvējo apkaimju iedzīvotājiem. Pirms diviem gadiem pašvaldība demontēja savu laiku nokalpojušās un nedrošās bērnu rotaļu iekārtas Jaunatnes dārzā. Šogad Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam tika piešķirti līdzekļi jauna rotaļu laukuma ierīkošanai. Iepirkuma rezultātā departaments noslēdza līgumu ar SIA “GoPlay”. Darbi tika paveikti sešu mēnešu laikā. Pēc iekārtu uzstādīšanas tika veikta to pārbaude, kuras veicējs SIA “Play Inspect” apliecināja dārza teritorijas gatavību un laukuma iekārtu drošību publiskai lietošanai.

Jaunatnes dārza bērnu rotaļu laukumā ir uzstādītas iekārtas dažāda vecuma grupām: piemēram, mazos no divu līdz sešu gadu vecumam iepriecinās tematiskā rotaļu iekārta “Vilciena sastāvs’’. Jau lielākiem bērniem, vecumā no pieciem gadiem, patiks rotaļu komplekss ar dažādiem elementiem – kāpšana, rāpšanās, lomu spēles, slēpšanās, socializēšanās iemaņu uzlabošanai u.tt. Noteikti pieprasītas būs šūpoles, kuru sēdekļi izgatavoti no trieciena absorbējošas īpašas gumijas, protams, smilšu kaste ar mājiņu un galdu ar smilšu liftu un vēl daudz ko citu.

Tāpat kā visus citus pilsētas parkos esošos rotaļu laukumus, arī šo apsaimniekos pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži”.

Jaunatnes dārza jauno bērnu rotaļu laukumu tā atklāšanas dienā apmeklēja arī Rīgas domes amatpersonas.

“Lai arī pašvaldības budžets šogad bijis mazāks nekā pērn, tajā esam lielāku prioritāti piešķīruši parku atjaunošanai. Tādēļ iepriekšējos gados noņemtā laukuma vietā izveidots jauns un moderns dažādiem vecumiem piemērots laukums. Rīgā jāveidojas stiprākiem apkaimju centriem, kuros patīkama pilsētvide mudina pavadīt laiku ārpus telpām dzīvesvietas tuvumā. Soli pa solim mūsu mērķis ir nodrošināt šādu vidi visās Rīgas apkaimēs,” rotaļu laukuma atklāšanas pasākumā sacīja Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

“Esam apmierināti ar paveikto, jo SIA “GoPlay” uzdoto veica profesionāli un ieinteresēti. Ticu, ka Jaunatnes dārzs tagad jūtami atdzīvosies un kļūs par daudzu ģimeņu ar bērniem iecienītu atpūtas vietu. Neviens vairs nešaubās, ka kvalitatīvs rotaļu laukums ir nozīmīgs faktors, lai bērni kļūtu veselīgāki, draudzīgāki un radošāki. Esam kopā radījuši vēl vienu sakārtotu un labiekārtotu vietu pilsētā, kurā iedzīvotāji var uzturēties svaigā gaisā un drošā vidē,” norādīja Mājokļu un vides departamenta vadītājs Edijs Pelšs.

Rotaļu laukuma uzstādītāja SIA “GoPlay” valdes loceklis Jānis Mežulis uzsvēra, ka viņa komanda ir patiesi gandarīta par iespēju piedalīties Jaunatnes dārza projekta realizācijā un kopā ar pašvaldību parādīt, ka atpūtas oāze ģimenēm dzīvajās Rīgas ielās ir iespējama. “Laikmetā, kad virtuālā realitāte tikai uzņem apgriezienus, katrs šāds infrastruktūras uzlabojums veicina aktīvu bērnu un pieaugušo socializāciju. Ar modernu un mūsdienīgu pašvaldības skatījumu, šādas vietas Rīgā ir arvien vairāk, par ko ir liels prieks!”

Rīgas domes Komunikāciju pārvalde

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar