Grupa KALIGO debitē uz Latvijas mūzikas skatuves

Postfolkloras grupa KALIGO laidusi klajā debijas singlu Pērkons veda Saules meitu, tādējādi piesakot sevi kā jaunu spēlētāju uz Latvijas mūzikas skatuves. Vienlaikus dziesmai radīts arī videoklips, kura oficiālā prezentācija norisināsies grupas koncertā 24. novembrī Tallinas Pagalmā, Rīgā. Ieeja koncertā bez maksas.

Dziesma Pērkons veda Saules meituir cilvēcīga spēka piesātināta kompozīcija. Tās teksta pamatā ir divas latviešu dainas, kurās Saule atvadās no savas meitas, kurai jādodas līdzi Pērkonam. Ar mūzikas palīdzību esam šo tekstu ietērpuši noskaņā, kurā jūtama cīņa pret skumjo, biedējošo un nenovēršamo likteni. Nenoliedzami, dziesmā ir iekodēta latviešu spēja pat vissarežģītākajos apstākļos doties uz priekšu spītīgi un ar paceltu galvu,” stāsta grupas vokāliste Diāna Logina.

Grupas debijas singlam tapis arī videoklips, kura autors ir Kristaps Bičkausks (filmējis mūzikas videoklipus arī tādiem māksliniekiem kā I mean love, Packman u.c.). Klipa filmēšana norisinājās Garkalnē, tā oficiālā prezentācija plānota grupas koncerta ietvaros jau šī gada 24. novembrī plkst.20.00 Tallinas Pagalmā (Tallinas iela 10, Rīga). Uz koncertu aicināts ikviens interesents, ieeja bez maksas.

Grupas KALIGO sastāvā ir seši dalībnieki, kuri līdz šim darbojošies dažādu grupu un projektu sastāvos: Diāna Logina (vokāls, dažādi instrumenti), Marita Karpa (akordeons), Edijs Ostapko (ģitāra), Kārlis Bērziņs (taustiņinstrumenti), Jānis Narbuts (basģitāra), Kristaps Karps (bungas, perkusijas, vokāls).

KALIGO ir latviešu postfolkloras grupa, kas izveidota 2023. gadā. Grupas repertuārā ir latviešu tautas dziesmas, pasaules mūzika, kā arī folkloras iedvesmota oriģinālmūzika. KALIGO savā mūzikā spēlējās ar dažādu žanru elementiem, radot eklektiskas un radošas apdares un oriģināldziesmas, brīvi apvienojot populārās un arī smagās mūzikas noskaņas ar folkmūziku.

Audiovizuālais materiāls: publicitātes

TOP Komentāri

avatar