Farmaceits nav atbildīgs par dezinfekcijas līdzekļu vai respiratoru trūkumu

Jau ziņots, ka farmaceiti, tāpat kā citi veselības aprūpes speciālisti, šobrīd strādā pastiprinātā režīmā un ir gatavi to darīt arī turpmāk. Taču, lai tas būtu iespējams, cilvēki tiek aicināti izturēties atbildīgi un vēl jo vairāk – būt iecietīgi un saprotoši. “Mēs esam te, lai palīdzētu, bet neesam pelnījuši jau tā saspringtajā periodā cīnīties ar negācijām,” saka Apotheka farmaceita asistente, Latvijas Universitātes Farmācijas maģistra studiju programmas studente Saulcerīte Cielava. 

“Krīzes situācija ir ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā un pasaulē – mēs farmaceiti esam šeit, lai cilvēkiem palīdzētu, kā vien spējam. Tomēr mēs nevaram nodrošināt dezinfekcijas līdzekļus vai respiratorus, ja pieprasījums ir audzis neskaitāmas reizes un produkti vienkārši šobrīd nav pieejami, par to nav atbildīgi farmaceiti, mēs fiziski nevaram pagatavot rūpnieciski ražotas zāles, spirtu, respiratorus u.tml. – ar to nodarbojas ražotāji, un arī mēs, tāpat kā visi citi, gaidām tuvākās piegādes. Tāpat mēs saprotam, ka arī ģimenes ārsti ir noslogoti, taču farmaceits nedrīkst izsniegt recepšu medikamentus, ja cilvēkam nav receptes. Valstī ir ārkārtas situācija, bet joprojām darbojas likumā noteiktā kārtība – recepšu zāles izsniedzamas tikai tad, ja tā lēmis ārsts. Tādā situācijā aicinu cilvēkus sazināties ar ģimenes ārstu pa tālruni, nevis censties pierunāt farmaceitu pārkāpt likumu un izsniegt zāles,” skaidro farmaceita asistente.

Tāpat viņa stāsta, ka liela daļa aptieku apmeklētāju ir atbildīgi un iecietīgi, bet šoreiz fokusā tieši tie, kuri vēl nav sapratuši situācijas nopietnību. “Aicinājums tiem, kuriem jāatrodas karantīnā – lūdzu, palieciet mājās un nenāciet uz aptieku! Diemžēl situācija  “tikko atlidoju no Francijas, kāds micelārais ūdens jums pieejams”  ir pavisam reāla. Lūdzu, neaizmirstiet, ka farmaceits ir vajadzīgs aptiekā ne tikai šodien, bet arī rīt, parīt un pēc mēneša, jo tieši viņš parūpēsies ne vien par jums, bet arī par pacientiem, ko piemeklējušas dažādas hroniskas saslimšanas un kam regulāri nepieciešami recepšu medikamenti. Saudzēsim sevi un citus,” aicina farmaceita asistente.  

Farmaceiti ir veselības aprūpes speciālisti, kuri ieguvuši atbilstošu izglītību un zināšanas par medikamentiem un to ietekmi uz cilvēka organismu. Farmaceiti ir tie, kuri ikdienā palīdz plašam cilvēku lokam, cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība – gan medikamenti, gan konsultācija, ja ārsts kādu iemeslu dēļ nav pieejams vai sazvanāms. Farmaceiti, tāpat kā citi veselības aprūpes speciālisti, īpaši krīzes situācijā ir neaizstājami un gatavi palīdzēt, neskatoties uz to, ka ir vēls vakars, brīvdienas, svētki vai ārkārtas situācija valstī. 

TOP Komentāri

avatar