Dziedātāja Kato karamelizē rabarberus

Veca dziesma jaunās skaņās var izrādīties aizraujošs pārsteigums! To zina arī dziedātāja Kato, tāpēc ņem klasiku – rabarberu saišķi – un dodas pie Rimi Gardēža, šefpavāra Normunda Baranovska, lai trim bargiem ēdiena kritiķiem celtu galdā – nē, ne plātsmaizi, ne uzpūteni! – īpašu rabarberu desertu ar saldējumu. 

Karamelizēti rabarberi ar griljāžas saldējumu

4 personām

Gatavošanas laiks: 30 minūtes

Izmaksas kopā: 5 eiro

Cena par porciju: 1,25 eiro

Nepieciešams:

500 g rabarberu;

350 g cukura Rimi Smart

150 g miltu Rimi Smart

40 g auzu pārslu Rimi Smart

180 g sviesta Rimi Smart

400 g vaniļas plombīra saldējuma. 

Pagatavošana

Rabarberus nomazgā un nemizotus sagriez, lai saglabājas krāsa. Pannā izkausē 100 g cukura, līdz tas pārtop karamelē, pievieno 30 g sviesta un uzber sagrieztos rabarberus. Maisot karamelizē un pēc tam visu masu no pannas pārcel cepamajā traukā. 

Bļodā liec 150 g sviesta, 150 g miltu un 150 g cukura, ar rokām samīci, veidojot drumstalas. Ar drumstalām pārkaisi karamelizētos rabarberus cepamajā traukā un ieliec cepeškrāsnī uz 20 minūtēm 180 grādu temperatūrā. 

Uz pannas izkausē atlikušos 100 g cukura un staipīgajā masā ieber auzu pārslas. Maisot tās karamelizē, pēc tam pārliec uz cepamā papīra, kuru pārloki uz pusēm. Ar mīklas rulli izrullē cepamajā papīrā ielocītās karamelizētās auzu pārslas. Atstāj uz brīdi, lai atdziest un sacietē. Auzu pārslu griljāžu izņem no cepamā papīra un sadrupini. Iemaisi to saldējumā.

Vasarīgo desertu servē, lēzenās bļodās liekot karamelizētos rabarberus ar drumstalām. Virsū sēdini vienu vai vairākas saldējuma bumbiņas ar auzu griljāžu. Izbaudi!

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar