DAP aicina brīvdienās neizvēlēties pārslogotās dabas takas

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu novērojumi liecina, ka pandēmijas un pašizolācijas laikā cilvēki arvien vairāk izvēlas laiku pavadīt dabā un pašos populārākajos objektos ievērot distancēšanās normas ir problemātiski. Šobrīd pārslogotie dabas tūrisma objekti ir Ķemeru Lielā tīreļa laipa, Gūtmaņalas apkārtnes takas Siguldā, Kolkasrags un Kristakrūga skatu tornis pie Teiču dabas rezervāta.

Apmeklētāju skaitītāju dati no Ķemeru Lielā tīreļa laipas liecina, ka šopavasar dabas baudītāju skaits šajā vietā palielinājies par vismaz trešdaļu, ja salīdzina ar pagājušo gadu. Par spīti brīdinājumiem un tam, ka objekts ir slēgts, joprojām daudzi apmeklē Kaņiera niedrāja laipu, ignorējot aizlieguma zīmes 

Kurzemē apmeklētāji ielā skaitā dodas uz Slīteres Nacionālā parka Priežu taku un Kolkasragu, savukārt Vidzemes pusē populārākie objekti ir Kubeseles dabas taka Krimuldas novadā, Cecīļu dabas taka pie Ieriķiem, kā arī Zvārtes iezis, pastaigu takas ap Gūtmaņalu Siguldā, Sietiņiezis un Veczemju klintis Vidzemes jūrmalā. Šajos un līdzīgos dabas tūrisma objektos nereti ir grūti vai pat neiespējami ievērot noteikto 2 metru distanci no apkārtējiem, tādēļ dabas baudīšanai  būtu jāizvēlas citi maršruti.

Ja brīvdienās ceļi ved uz Latgales pusi, vērts ņemt vērā, ka remontdarbu dēļ patlaban ir slēgts maršruts Mākoņkalnā.

Visa aktuālā informācija par slēgtajiem dabas tūrisma objektiem un ierobežojumiem atrodama Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē https://bit.ly/turistiem/

Mobilā lietotne “Dabas Tūrisms” sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā. Lietotne palīdz rast atbildes uz jautājumiem – kur šodien doties vai ko darīt, jo tajā ir vairāk nekā 400 dažādu dabas tūrisma galamērķu – gan dabas takas, gan skatu vietas, torņi, visā Latvijas teritorijā. Tās saturs ir sakārtots vairāk nekā 20 dažādās kategorijās, kas ļauj ērti izvēlēties sev piemērotāko veidu ceļošanai dabā. 

TOP Komentāri

avatar