Burtnieku novadā uzstāsies “Reinis Jaunais ar Trio” un “Pārmaiņu mūzikas kvartets”

Šovasar Burtnieku novadā vairāki koncerti norisinās ārpus ierastajām pasākumu norišu vietām telpās. Koncertu sērijā “Melodiju daba” jūlijā klausītājus Viestura laukuma māju pagalmā priecēja duets “Laura un Renārs DUO”, bet Rencēnu pamatskolas pagalmā – aktieris Kārlis Neimanis. Augustā dabā norisināsies vēl divi koncerti.

Piektdien, 9. augustā, Burtnieku parkā uzstāsies grupa “Reinis Jaunais ar Trio”, kurā ir apvienojušies trīs talantīgi jaunās paaudzes mūziķi. Reinis Jaunais vairākus gadus ir koncertējis visā Eiropā, daloties ar savām ģitārspēles prasmēm un oriģināldziesmām. Mūziķa dzīves azarts ir ceļošana, kas kalpo arī par galveno iedvesmas avotu mūzikas radīšanai. Basģitāriste Lauma Kazaka ir pazīstama arī kā dziesminiece, multiinstrumentāliste un dzejniece. Savukārt bundzinieks Ivars Logins darbojas arī smagās mūzikas cienītāju aprindās zināmā progresīvā rokgrupā “Legacy ID”.

Trio galvenokārt izpilda instrumentālu mūziku, un klausītāji grupas mūziku raksturo kā Art Rock un Indie mūzikas stilu mijiedarbību. Reiņa Jaunā orģinālmūzika ir apkopota sešos albumos.

Piektdien, 16. augustā, 21.00 Ēveles pagasta svētku ietvaros norisināsies noslēdzošais koncertu sērijas “Melodiju daba” pasākums. Uz Ēveles Tautas nama terases uzstāsies ansamblis “Pārmaiņu mūzikas kvartets” ar koncertprogrammu “Dzirdi? Kino!”,  kuru papildinās gaismas spēles Tautas nama apkārtnē un dīķī.

Koncertprogrammā skaņai, aizstājot klusumu, ritmam mijoties ar melodiju, rodas mūzika. Veidojot noskaņu, piepildot telpu, uzrunājot dvēseles un prātus, tā spēj uzburt dažādas pārmaiņas. Šoreiz klausītājos rosināt pārmaiņas ansamblis vēlas ar kino mūzikas palīdzību.

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt pasaulslavenu filmu mūziku profesionālās, mūsdienīgi veidotās aranžijās pūšamo instrumentu kvarteta izpildījumā. Izvēlētais repertuārs veidots tā, lai būtu saistošs plašam klausītāju lokam, iekļaujot tajā pasaules slavenus skaņu celiņus gan no 20.gs., gan 21.gs. filmām. Koncertprogramma tiek papildināta ar stāstiem par koncertā skanošās mūzikas izvēli un interesantiem faktiem par kino filmām.

Koncertprogrammas “Dzirdi? Kino!” skatītājiem lūgums ņemt līdzi savus sēžamos (krēsliņus, segas).

Lietus gadījumā pasākumi tiek pārcelti uz telpām. Ieeja uz koncertiem – bez maksas.

 

Burtnieku novada pašvaldība

TOP Komentāri

avatar