Baltijā kredītbrīvdienas visvairāk izmantoja Latvijas iedzīvotāji

Šobrīd paredzēts, ka 30. septembrī beigsies ārkārtas situācijas laikā izsludinātā banku moratorija termiņš, lai pieteiktos kredītbrīvdienām. Pēc Luminor datiem vislielākā interese par atliktajām kredītsaistībām jeb kredītbrīvdienām Baltijas valstīs bija tieši Latvijā, kur atlikti maksājumi privātpersonām, kuru saistības kopsummā ir 158 miljonu eiro apmērā. Tikmēr kopumā Baltijas valstīs Luminor atlikusi maksājumus privātpersonu saistībām vairāk nekā 325 miljonu eiro apmērā.

Kopš marta vidus Luminor Baltijas valstīs aizdevuma pamatsummas atmaksu atlika 6,5% klientu, kuriem ir hipotekārie kredīti, un 3% klientiem ar citām saistībām, galvenokārt līzinga un patēriņa kredītiem. Kopumā Luminor Baltijas valstīs atlika kredītmaksājumus privātpersonu saistībām vairāk nekā 325 miljonu eiro apmērā.

No visām Baltijas valstīm visvairāk kredītbrīvdienas Luminor izmantoja klienti Latvijā – kredītsaistības atliktas vairāk nekā 3225 klientiem, kuru saistības kopā bijušas 158 miljonu eiro apmērā. Tikmēr Lietuvā to izmantoja 1861 privātie klienti, kam bijušas kredītsaistības 86 miljonu eiro apmērā, bet Igaunijā 1720 klienti par 80 miljonu eiro saistībām.

Lai atbalstītu savus klientus ārkārtas situācijas laikā, mēs kopā ar citām bankām pievienojāmies moratorijam, apņemoties atlikt kredītsaistības klientiem, kas Covid-19 dēļ piedzīvoja finansiālas grūtības. Klienti šo iespēju visaktīvāk izmantoja ārkārtas situācijas pirmajos mēnešos, kad bija liela neskaidrība par nākotni, taču jau maijā pieteikumu skaits kredītbrīvdienām ievērojami samazinājās, un pēdējos mēnešos klienti vairs tikpat kā neinteresējas par šo iespēju. Taču pandēmija nav beigusies un mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijai, lai varētu ātri reaģēt, ja tā atkal mainīsies. Arī pēc moratorija beigām mēs centīsimies palīdzēt saviem klientiem, meklējot piemērotākos risinājumus grūtību pārvarēšanai,” norāda Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

Foto: ilustratīvs

TOP Komentāri

avatar