Aptauja: katram piektajam iedzīvotājam pandēmijas ietekmē mainījušies darba pienākumi

Mobilo sakaru operatora “Tele2” un “Norstat” veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja liecina, ka katram piektajam iedzīvotājam ir mainījušies darba pienākumi vai amats kopš pandēmijas sākuma. Visvairāk amata pienākumi mainījušies vai darba vietu mainījušas ir sievietes vecumā no 18 līdz 34 gadiem.

Aptaujas dati arī atklāj, ka 63% darbinieku ar sapratni uztvēra faktu, ka viņiem mainās darba pienākumi, un turpināja darbu uzņēmumā.

“Pandēmijas laiks ir pamatīgi mainījis darba vidi faktiski visos Latvijas uzņēmumos. Tas ir saistīts ar darba pienākumu izmaiņām, strādāšanu attālināti, intensitāti u.c. darba aspektiem. Skatoties uz pētījumu datiem, satraucoši ir tas, ka tikai pusei no darbiniekiem, kuriem mainījās amata pienākumi, tika nodrošinātas pienācīgas apmācības, lai kvalitatīvi varētu veikt jaunos darba pienākumus. Tas samazina ne tikai motivāciju strādāt, bet var arī būtiski ietekmēt darbinieku mainību,” stāsta “Tele2” personāla vadītāja Aija Bite-Ozere. “Piemēram, “Tele2” darbinieki aizvadītajā gadā apmācībās kopumā pavadīja aptuveni 360 stundas. Ļoti lielu vērību pievērsām gan klientu centru darbinieku apmācībām, jo viņu ikdienu pandēmija ietekmēja visbūtiskāk, gan arī vadītāju apmācībām, jo komandu vadīšana un motivēšana attālinātā režīmā prasa citas iemaņas un pieeju.”

Kā rāda aptauja, galvenās trīs lietas, kas šobrīd satrauc darbiniekus, ir, pirmkārt, kā panākt darba un privātās dzīves līdzsvaru (32%), otrkārt, vai Covid-19 krīze neietekmēs manu darba vietu – iespēju strādāt (31%) un, treškārt, kā atrast motivāciju strādāt (15%).

Aptauja tika veikta novembrī un tajā piedalījās 705 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18-65 gadiem.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar