Atvērs papildu gultas Covid-19 slimnieku ārstniecībai Rīgā un reģionos

Turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam un hospitalizēto pacientu skaitam, Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) nodrošinās ārstēšanu lielākam Covid-19 pacientu skaitam, savukārt, no 20. septembra papildu nodaļu atvērs Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, vakar, 17. septembrī lēma Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK).

Pēdējās septiņās dienās kopējais slimnīcās nogādāto Covid-19 pacientu skaits vidēji pieaudzis par 35%. 18. septembrī slimnīcās nogādāti 33 cilvēki un kopumā slimnīcās atrodas 308 Covid-19 pacienti, no tiem 270 pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu un 38 – ar smagu.

PSKUS papildu gultas vietas Covid-19 slimnieku ārstēšanai atvērtas jau no vakardienas, 17. septembra, savukārt, Ziemeļkurzemes slimnīcā pacientu uzņemšanai plānots atvērt nodaļu sākot ar 20.septembri.

Jau ziņots, ka vasaras periodā, kad saslimstība ar Covid-19 bija zemākā līmenī, pacientiem ar Covid-19 ārstēšana tika nodrošināta trīs universitātes slimnīcās, kā arī Liepājas un Daugavpils reģionālajās slimnīcās. Šobrīd, arvien straujāk pieaugot saslimstībai, pakāpeniski atjaunots plašāks slimnīcu tīkls, kas iesaistītas Covid-19 slimnieku ārstniecībā. Šobrīd nodaļas Covid-19 pacientu ārstēšanai atvērtas 9 slimnīcās – PSKUS, RAKUS, Daugavpils reģionālā slimnīcā, Liepājas reģionālā slimnīcā, Vidzemes slimnīcā, Rēzeknes slimnīcā, Jelgavas un Jēkabpils slimnīcās un no nākamās nedēļas Covid-19 pacientus uzņems arī Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca.

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar