16. jūnijā uzsāksies skrējiens apkārt Latvijai “Gaismas ceļš”

Jau otro gadu, sadarbojoties biedrībai “1836”Stirnubuks.lv un garo distanču skrējējam Dinam Vecānam, sākot ar 16. jūniju norisināsies četru dienu garš lāpu skrējiens – “Gaismas ceļš”. Skrējiena dalībnieki veiks distanci nesot lāpas, izgaismojot Latvijas pierobežu, radot Gaismas un Mīlestības ceļu, kas “apņems” mūsu valsti.

Šogad “Gaismas ceļa” skrējiens, 16. jūnijā uzsāksies Kolkā, kur pērn noslēdzās. Kolkā tiks iedegtas divas gaismas lāpas, kuras uzsāks ceļu pretī viena otrai. Tās nesīs divas skrējēju komandas – Ziemeļaustrenis un Dienvidrietenis. Katra dosies savā virzienā, lai, noslēdzot skrējienu, satiktos Krāslavā. Pa ziemeļu pusi dosies 46 komandas, savukārt, pa Dienvidu – 41 komanda. Skrējiena mērķis ir izveidot nepārtrauktu “Gaismas ceļa” ritējumu, kuru nodrošinās skrējēju komandas, nododot gaismas stafeti ik pēc ~20 km, radot nepārtrauktu gaismas ritējumu, izgaismojot Latvijas robežu.

Mēs atrodamies izaicinājumiem pilnā laikā, ir svarīgi nepazust tajā, ieraudzīt un stirpināt labo sevī un apkārt sev. “Gaismas ceļš” aicina uz aktīvu darbību, atpoguļojot mūsu mīlestību un pateicību Latvijai. “Ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista valsts ar kuru lepoties. Šis skrējiens ir tikai par un ap Latviju,” uzsver biedrības “1836” vadītājs Enriko Podnieks. 1836 kilometru garais ceļš, kas būs skrējiena distance, tika izveidots par godu Latvijas simtgadei. Tas simbolizē ceļu uz brīvību un ļauj ieraudzīt mūsu zemes unikalitāti dabā, vēsturē un cilvēkos. “Gaismas ceļš” ir aicinājums dalīties priekā, pateikties mūsu tautai un Latvijai, vairojot Gaismu sevī.

Četras dienas ļausim sev piedzīvot mīlestību, labestību un kopību, kas rodas vienotā mērķī. Skrējēji, nesot lāpas, ne tikai veidos nepārtrauktu gaismas plūdumu, bet simboliski savienos novadus, pilsētas, ciemus un ļaudis, apliecinot, ka katrs no mums ir svarīgs vienotā Latvijā. “Esmu gandarīts un lepns par tik spēcīgu skrējēju kopienu Latvijā, kas pat tik sašķeltību veidojošā laikā, spēj būt vienoti – vienoti, lai Izgaismotu Latviju Saulgriežu laikā un caur savu apņēmību un varēšanu, iedvesmotu citus,” lepojas Rimants Liepiņš, taku skrējienu seriāla „Stirnu buks” organizators.

Sadarbojoties ar Latvijas pierobežas pašvaldībām, katru vienību maiņas punktos sagaidīs “Gaismas ceļa vēstneši”, kas kopā ar akcijas dalībniekiem iedeg ugunskurus, izgaismojot pierobežas ceļu. “Akcija “Gaismas ceļš” nav tikai stāsts par pieveikto distanci, tas ir stāsts par ceļā satikto cilvēku sirsnību Latvijā, Latvijas mīlestību un kopīgā spēka apzināšanos. Pērn akcijas laikā, tika piedzīvoti daudzi spilgti un emocionāli pacilājoši mirkļi. Es zinu, ka tas sagaida mūs arī šogad,” stāsta ceļa “1836” koordinatore Inese Krūze, “tāpēc, aicinām ikvienu būt kopā “1836 Gaismas ceļā” – atbalstīt un sagaidīt skrējējus 1836km garajā distancē.”

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, jāievēro arī zināmi drošības pasākumi. Tāpēc stafetes komandas sastāvēs no 3 cilvēkiem un ceļa laikā tās pavadīs tehniskais auto. Būsim atbildīgi viens pret otru un savu valsti – Latviju!

“Gaismas ceļš” – dod spēku, attīra, vieno un iedvesmo!

Foto: canva.com

TOP Komentāri

avatar