Vienojas par brīvprātīgo iesaistīšanu darbā ar Covid-19 pacientiem

Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” un VSIA “Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca” ir noslēgusi līgumu par brīvprātīgā darba veicēju iesaistīšanu slimnīcas darbā Covid-19 pacientu aprūpē, lai sniegtu atbalstu slimnīcai krīzes apstākļos. 

Brīvprātīgie sniegs  psihoemocionālo un praktisko palīdzību Covid-19 pacientiem, kas ārstējas slimnīcā,  kā arī veiks citas atbalsta darbības slimnīcas ārstniecības un aprūpes procesa nodrošinājumam. Plānots, ka brīvprātīgos iesaistīs tādos darbos kā slimnieku pagriešana uz sāniem, viņu ēdināšana, gultu pārklāšana, palīdzēšana pārvietoties. 

Stāsta Latvijas Samariešu apvienības brīvprātīgo darba koordinatore Laura Bulmane: “Samariešu organizācijas būtība ir palīdzēt cilvēkiem. Un šobrīd slimnīcās ir krīzes situācija, kad ikvienas darbarokas var palīdzēt tik daudz! Brīvprātīgo darbs nav profesija, bet sirds aicinājums, un ir apbrīnojami, ka ir cilvēki, kuri bezbailīgi un nedomājot par sevi, ir gatavi doties palīgā. Pārsvarā tie ir jaunieši, kuri studē medicīnu, bet ir arī cilvēki ar citādu pieredzi, kuri vēlas palīdzēt.”

Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca ir otrā lielākā Covid-19 pacientu stacionēšanas slimnīca Rīgā. Augot saslimstības rādītajiem Latvijā un pieaugot arī to pacientu skaitam, kuriem nepieciešama slimnīcas un tās iespēju nodrošinātā palīdzība, slimnīca veiksmīgi organizējusi pacientu uzņemšanu, atverot nodaļas dažādos slimnīcas teritorijas korpusos, fokusu liekot uz jauno infrastruktūru, savlaikus sagatavojot arī papildus Covid-19 pacientiem paredzētu nodaļu slimnīcas jaunbūves 1. stāvā. 

“Pirms pandēmijas laikā mūsu slimnīcas apmeklētāji un viesi nereti uzdeva jautājumu – kam paredzēts šis baltais plašums? Lūk – šobrīd šīs telpas, kas jau sākotnēji bija paredzētas katastrofu gadījumiem, sevi ir attaisnojušas pilnībā. Tās esam aizpildījuši ar gultām un nepieciešamajām iekārtām, lai situācijā, kad esošās nodaļas pacientus uzņemt vairs nevar, mums paliek iespēja pacientiem sniegt palīdzību. Tomēr tā ir tikai daļa darba, kas mums paveicama. Otra, mūsu visgrūtāk risināmā problēma ir darba rokas, jo darāmā ir tiešām daudz! Priecājamies, ka nepieciešamības gadījumā esam sadarbībā ar uzticamu un pieredzējušu partneri, kura sniegtā palīdzība un nodrošinātie cilvēkresursi būs ārkārtīgi svarīgi, pārvarot šo krīzi,” tā slimnīcas valdes locekle Ilze Kreicberga. 

Brīvprātīgajiem tiks nodrošināti visi nepieciešamie individuālie aizsardzības līdzekļi, lai nodrošinātu pilnīgu brīvprātīgā aizsardzību pret Covid-19. Visā brīvprātīgā darba laikā brīvprātīgajam ir sadarbspējīgs vakcinācijas pret Covid -19 vai Covid -19 pārslimošanas sertifikāts.

Ja kāds vēlas pievienoties brīvprātīgajiem, jāsazinās Latvijas Samariešu apvienības brīvprātīgo darba koordinatori Laura Bulmani: laura.bulmane@samariesi.lv vai tālr. 26337921.

Par Latvijas Samariešu apvienību

Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”ir brīvprātīga, neatkarīga, kompetenta, inovatīva, dinamiska un uz praktisku rīcību orientēta sabiedriskā labuma organizācija, kuras devīze ir “Palīdzēt dzīvot”. Latvijā Samariešu apvienība ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām. Tajā darbojas ap 900 darbinieku un 500 brīvprātīgo. Samariešu apvienība ir sertificēta kā daudzu sociālo pakalpojumu sniedzēja, ārstniecības un izglītības iestāde. Biedrība piedāvā daudzus sociālus, medicīniskus un apmācības pakalpojumus, kas klientiem ir pieejami gan ar pašvaldību vai darba devēju līdzdalību, gan individuāli.

Par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu

VSIA “Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” ir dibināta 1910. gadā un lepojas ar savu ilggadīgo vēsturi un tradīcijām. Apgūstot modernākās tehnoloģijas, sekojot jaunākajām tendencēm un pakalpojuma kvalitātes prasībām, slimnīca ir kļuvusi par lielāko un modernāko ārstniecības iestādi Latvijā. VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” ir daudzprofilu slimnīca, kas sniedz pilna apjoma neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību. 2021. gada novembra mēnesi slimnīca uzsāk ar 269 Covid-19 pacientiem atvērtām gultām un šis skaits turpina pieaugt, proporcionāli saslimšanas un stacionēto pacientu skaitam Latvijā. Uz 2. novembri PSKUS stacionēti 200 Covid-19 pacienti, 42 no viņiem slimības gaita vērtējama kā ļoti smaga. 

TOP Komentāri

avatar