Valsts policija no nelegālās aprites izņem 44 tūkstošus cigarešu

Šā gada februāra beigās Dienvidkurzemes novadā, kādā  īpašumā  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Kinologu nodaļu, Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes Kinoloģijas daļu un Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas Kinologu nodaļu kriminālprocesa ietvaros kratīšanas laikā izņēma vairāk nekā 44 tūkstošus cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām un nereģistrētu ieroci.

Šā gada februāra beigās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas veica kratīšanu kāda vīrieša dzīvesvietā Dienvidkurzemes novadā un no nelegālās aprites izņēma 44 767 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām un nereģistrētu šaujamieroci. Cigaretes tika atrastas noslēptas vairākās vietās – skapī, griestos, drēbēs, un citās vietās. 

Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu Valsts policija aizturēja vīrieti, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Vīrietim uz izmeklēšanas laiku ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

Valsts policijā par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi par šaujamieroča glabāšanu bez attiecīgas atļaujas un par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā. Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem bargākais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija informāciju par personām, kuras tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kādas personas pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija izsaka pateicību Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes Kinoloģijas daļai un Nacionālo bruņoto spēku Militārās policijas Kinologu nodaļai par sadarbību! 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar