Valsts policija atgādina – esi redzams!

Vakar ap pulksten 06.50 Valsts policijā saņemta informācija, ka Ventspils novadā, Vārves pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums – vīrietis, vadot automašīnu “Volkswagen Transporter” pa vietējās nozīmes ceļu, uzbrauca gājējai, kura notikuma vietā gāja bojā. 

Sākotnējā informācija liecina, ka sieviete diennakts tumšajā laikā pārvietojusies ārpus apdzīvotas vietas bez gaismu atstarojošiem elementiem un transportlīdzekļu braukšanas virzienā, nevis pretēji tam, kā noteikts Ceļu satiksmes noteikumos. Lai gan sieviete izmantoja telefona lukturīti, kas izgaismoja viņai ceļu, tas diemžēl nebija pietiekoši, lai viņu pamanītu transportlīdzekļa vadītājs, kurš tuvojās no mugurpuses. Tika veikta alkohola pārbaude transportlīdzekļa vadītāja izelpā – viņš neatradās alkohola reibumā. 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un tiek skaidroti precīzi negadījuma iemesli.

Atgādinām, ka gājējs tumšā apģērbā, pārvietojoties gan diennakts tumšajā laikā, gan vāji apgaismotās vietās, autovadītājam ir redzams aptuveni 17 metru attālumā. Tā ir tikai viena sekunde autovadītāja turpmākai rīcībai. Esi redzams pats un parūpējies, lai Tavi tuvākie būtu redzami!

Tāpat atgādinām, ka, saskaņā ar Ceļu satiksmes notikumiem, gājējiem, kuri iet pa brauktuves malu vai nomali, jāpārvietojas pretim transportlīdzekļu braukšanas virzienam. 

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar