Vadošie miega speciālisti aicina bez maksas pārbaudīt miega kvalitāti

Marts ir nacionālais miega mēnesis, lai veicinātu sabiedrības informētību par kvalitatīva miega nozīmi ikviena cilvēka dzīvē. Lai gan vairāk pazīstamās miega problēmas ir bezmiegs un krākšana, šo problēmu klāsts ir daudz plašāks, iekļaujot tādus ikdienā sastopamus traucējumus, kā, piemēram, mēnessērdzība, pastiprināta miegainība, nemierīgs miegs, neparastas uzvedības un kustības miegā, kā arī murgi. Tāpēc Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Bērnu Klīnisko universitātes slimnīcu aicina ikvienu uz Miega dienai veltītu pasākumu, kurā cilvēkiem būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas, lai noskaidrotu sava miega veselību.

Nepilnvērtīgs miegs nelabvēlīgi ietekmē kā pašsajūtu, tā visu organismu kopumā, tāpēc miega traucējumu gadījumā svarīgi jau laikus vērsties pēc palīdzības. Būtiski atcerēties – lai gan ne vienmēr paši pamanām, miega traucējumu gadījumā arī mūsu domāšanas un reakcijas spējas tiek ietekmētas, kas, savukārt, ir svarīgi, piemēram, vadot automašīnu

Miega dienas ietvaros interesentiem būs iespēja ar dažādu testu un pārbaužu palīdzību bez maksas noteikt miega traucējumu esamību, kā arī uzklausīt Latvijas vadošo miega speciālistu, neirologu, pulmonologu, otolaringologu ieteikumus, kā rīkoties miega traucējumu gadījumā. Savukārt, lai uzzinātu vairāk par biežāk sastopamajiem miega traucējumu veidiem un aktualitātēm mūsdienās, Toma Grēviņa vadībā tiks organizēta diskusija ar Latvijas medicīnas pārstāvjiem Mārtiņu Purenkovu, Martu Celmiņu, Jāni Mednieku, Madaru Mičuli, Līvu Šperlu – Skritņiku un Andu Nodievu.

Pasākums notiks 18. martā no plkst. 12:00 līdz 15:00 iepirkšanās un izklaides centrā “AKROPOLE Rīga”, Maskavas ielā 257,  pasākumu zonā starp A un F ieejām.  

Pasākumā piedalīsies pārstāvji no:

  • Rīgas Austrumu Klīniskā Universitātes slimnīcas;
  • Paula Stradiņa Klīniskā Universitātes slimnīcas;
  • Bērnu Klīniskā Universitātes slimnīcas;
  • Latvijas miega medicīnas biedrības;
  • Latvijas invazīvās pneimonoloģijas un respiratorās medicīnas asociācijas.

Attēls: ilustratīvs (canva.com)

TOP Komentāri

avatar