Tuvojoties pavasarim, malkas cena sāk kristies

Februārī koksnes tirgū stabilitāte turpinājās, malkas cenai turpinot stabilu, bet lēnu lejupslīdi. Tuvojoties apkures sezonas noslēgumam, malkas cenas kritums ir loģisks rezultāts, un paredzams, ka nākamos mēnešus tendence turpināsies, maijā malkas cenai sasniedzot tās zemāko punktu. Tāpat februārī skujkoku zāģbaļķu cenas saglabājās nemainīgas, taču pavasarī būvniecības sezonai atsākoties, aina varētu mainīties, liecina lielākās meža izsoļu sistēmas Latvijā “E-silva” apkopotā informācija.

“E-silva” eksperti skaidro, ka februārī vispamanāmākais cenas kritums novērojams tehnoloģiskajai koksnei, salīdzinot ar tās straujo kāpumu 2022. gada 2. ceturksnī. Taču kurināmās koksnes cenas lejupslīde būs aktuāla tikai līdz maijam, jo gada otrajā pusē, mājsaimniecībām un ražotājiem sākot pastiprināti gatavoties jaunajai apkures sezonai, pieprasījums pēc koksnes veida varētu mainīties. Savukārt, līdz ar būvniecības sezonas atsākšanos pavasarī, prognozējams, ka šī gada pirmajā pusē varētu būt gaidāmas cenas izmaiņas skujkoku zāģbaļķu kategorijā.

Cena un pieprasījums pēc malkas sāk piebremzēt 

Pēc apses malkas cenas nelielā kāpuma janvārī, februāra laikā tā pakāpeniski samazinājās. Salīdzinot ar janvāri, februāra beigās apses malkas cena bija nokritusies par 7 eiro par kubikmetru, sasniedzot cenu 60 eiro par kubikmetru, kas ir kritums par teju 11 %. Lai arī koksnes tirgū vērojama malkas cenas lejupslīde, tā noteikti nav atgriezusies līmenī, kāda tā bija pirms ģeopolitiskās situācijas saviļņošanās. 2022. gada pavasaris bija izņēmums un malkas cena, sākoties pavasarim, pakāpeniski pieauga un piedzīvoja vēl iepriekš nepieredzētu cenu līmeni. Taču, paredzams, ka šī gada maijā, līdzīgi kā visus iepriekšējos gadus, enerģētiskās koksnes cena sasniegs tās tradicionāli zemāko punktu. Savukārt vasaras vidū, mājsaimniecībām sākot gatavoties nākamajai apkures sezonai, atkal varētu būt novērojama cenas augšupeja līdz ar pieprasījuma pēc enerģētiskās koksnes palielināšanos.

Ko skujkoku zāģbaļķu cenās nesīs pavasaris?

Turpinot pērnā gada decembrī uzsākto kursu un skujkoku zāģbaļķu cenām piedzīvojot nelielu lejupslīdi, janvārī tās saglabājās nemainīgas, un novērojams, ka arī februārī skujkoku zāģbaļķu cenas saglabājušās janvāra līmenī, līdz ar to šajā tirgus segmentā nav piedzīvotas vidējās cenas izmaiņas. Februārī augstākā vidējā cena saglabājusies priedes resnajam zāģbaļķim – 94,19 eiro par kubikmetru, taču zemākā vidējā cena novērojama egles vidējam un tievajam zāģbaļķim – 87 eiro par kubikmetru. Lai arī inflācijas ietekmē būvniecības apjomi ir samazinājušies, tomēr tirgū joprojām vērojams koksnes iztrūkums, jo pēc globālās ekonomiskās un politiskās situācijas satricinājuma koksnes imports no Krievijas un Baltkrievijas ir aizliegts. Koksnes iztrūkums tirgū līdz šim ir veicinājis cenas noturību vienā līmenī, taču pavasarī, atsākoties būvniecības sezonai un palielinoties pieprasījumam, situācija varētu mainīties cenām pieaugot.

Stabilitāte iestājusies arī bērza koksnes cenās

Šī gada februārī bērza finierkluču vidējās cenas robeža – 147,50 eiro par kubikmetru, ir par 28 % augstāka nekā pērnā gada februārī – 115 eiro par kubikmetru. Līdz ar situācijas saasināšanos Ukrainā un pēcāk sankcijām pret agresoru valstīm, sākot no 2022. gada februāra bērza finierkluču cena turpināja kāpumu līdz pat šī gada janvārim, tikai mēneša beigās pirmo reizi piedzīvojot kritumu pēc gada ilga kāpuma. Februārī salīdzinājumā ar janvāri vidējā cena palikusi nemainīga, kas liecina par stabilitātes iestāšanos arī bērza finierkluču kategorijā. 

Savukārt, salīdzinot ar attiecīgo periodu pagājušajā gadā, šī gada februārī bērza taras augstākā cena ir par 67 % augstāka, pakāpjoties no 75 eiro par kubikmetru 2022. gadā līdz 125 eiro par kubikmetru šogad.

Neredzēti augstu bērza papīrmalkas cenu nomaina stabilitāte

Pagājušā gada oktobrī bija novērojama iepriekš neredzēti augsta bērza papīrmalkas cena – 130 eiro par kubikmetru, taču sākoties pakāpeniskai cenas lejupslīdei novembrī, šī gada sākumā cena nu jau ir stabilizējusies. Pēc janvāra beigās piedzīvotā nelielā bērza papīrmalkas cenas pieauguma, februārī atkal novērojama neliela lejupslīde, sasniedzot 83 eiro par kubikmetru. 

Foto: publicitātes

22

TOP Komentāri

avatar
22 Komentāra topiki
0 Raksta atbildes
0 Sekotāji
 
Vislielākā reakcija
Karstākais komentāru topiks
22 Komentāru autori
PcbnnfFyllmzHhhibmIsiehrIeixfo Nesenie komentāru autori
jaunākie vecākie vispopulārākie
Oedxzc
Viesis
Oedxzc

order tricor without prescription order generic fenofibrate 200mg fenofibrate cost

Pyqstf
Viesis
Pyqstf

tadalafil order online buy generic tadalafil 10mg sildenafil 50mg without prescription

Pgcyse
Viesis
Pgcyse

buy generic ketotifen 1 mg buy ziprasidone 40mg for sale buy imipramine 25mg for sale

Bgahnw
Viesis
Bgahnw

buy minoxidil sale buy mintop sale ed pills comparison

Iqiacw
Viesis
Iqiacw

buy acarbose 25mg sale repaglinide sale order griseofulvin 250 mg sale

Iqtmex
Viesis
Iqtmex

aspirin 75 mg uk oral levofloxacin 500mg order imiquad online

Ukhvxu
Viesis
Ukhvxu

dipyridamole uk order pravachol 10mg online order pravastatin 10mg generic

Skkken
Viesis
Skkken

melatonin 3 mg ca buy cerazette 0.075mg sale danocrine tablet

Webdem
Viesis
Webdem

duphaston 10mg usa dapagliflozin 10 mg tablet order empagliflozin 10mg online cheap

Kkvjvj
Viesis
Kkvjvj

order florinef 100mcg generic loperamide order online imodium 2 mg pill

Dlqwri
Viesis
Dlqwri

purchase monograph without prescription monograph cheap buy generic pletal

Wyjkci
Viesis
Wyjkci

buy prasugrel tablets buy thorazine sale buy cheap generic detrol

Tnyjgs
Viesis
Tnyjgs

pill ferrous sulfate 100 mg ascorbic acid 500mg us buy sotalol 40 mg without prescription

Pxteam
Viesis
Pxteam

mestinon 60mg brand brand piroxicam 20 mg rizatriptan 10mg over the counter

Xctwpr
Viesis
Xctwpr

order enalapril 10mg lactulose price lactulose sale

Fkyczy
Viesis
Fkyczy

buy cheap generic zovirax order xeloda 500 mg without prescription buy rivastigmine 3mg for sale

Wdcspg
Viesis
Wdcspg

premarin order cabergoline ca sildenafil usa

Ieixfo
Viesis
Ieixfo

order omeprazole generic medication to stop heart attack buy lopressor 100mg generic

Isiehr
Viesis
Isiehr

buy telmisartan 80mg pills plaquenil 200mg us molnupiravir cheap

Hhhibm
Viesis
Hhhibm

tadalafil 10mg brand purchase sildenafil online cheap sildenafil uk

Fyllmz
Viesis
Fyllmz

order generic cenforce 50mg buy naproxen 500mg pill chloroquine order online

Pcbnnf
Viesis
Pcbnnf

provigil online order brand prednisone 40mg deltasone without prescription