Tīru mežu himnu “Mēs nekļūsim par cūkām!”

Cūkmens un Brīnumskapja komanda dziesmu kopā radījuši, lai dzīvespriecīgā veidā atgādinātu Cūkmena galveno vēstījumu: “Nemēslo mežā! Par cūku pārvērtīsies!”. Lielās talkas dienā Cūkmena un Brīnumskapja komanda ar lepnumu prezentē jaunās dziesmas videoklipu.

 

“Pateicoties maniem jaunajiem draugiem – fantastiskajai Brīnumskapja komandai – esam radījuši īstu hitu. Dziesma ir jautra un priecīga, taču arī tieša un nepārprotama. Tie, kas mēslo mežā, ir īsti cūkas un par saviem sliktajiem darbiem ir pelnījuši mācību,” stāsta Cūkmens.

 

Cūkmena dziesmas vārdu un mūzikas autors ir Edgars Šubrovskis, savukārt tās aranžiju veidoja “Brīnumskapja” komanda.

“Lai arī aizvien vairāk cilvēku gadu no gada vienojas cīņā par tīru Latviju, diemžēl cūcības un atkritumi mežā ir aktuāla problēma joprojām. Pagājušajā gadā AS Latvijas valsts meži no mežiem izveda vairāk nekā 2000 tonnas atkritumu. Mēslotāji ir dažādi – gan apzināti ļaundari, gan nevērīgi piknikotāji. Ir skumji redzēt, ka nereti tieši tajās vietās, kur LVM ar rūpību kopj atpūtas vietas Latvijas cilvēkiem, mēslotāji uzdarbojas jo īpaši aktīvi,” stāsta LVM pārstāvis Tomass Kotovičs.

 

Jaunā Cūkmena tīru mežu himna ir daļa no Cūkmena aktivitātēm šogad. Lai izplatītu tīru mežu vēsti Latvijas bērnudārzos, šajā pavasarī Cūkmens ir aizsācis arī savu pirmo ekoprogrammu “Cūkmena detektīvi”. Tās ietvaros bērni jau kopš mazotnes iepazīstas ar tīras vides nozīmi, viņi kļūst par Cūkmena aģentiem, lai viņa prombūtnes laikā ne vien paši ievērotu tīrību, bet aicinātu to darīt arī apkārtējos.

TOP Komentāri

avatar