Senioru deju kolektīvs “Atbalss” aicina uz 35 gadu jubilejas koncertu

Šī gada 23. martā plkst. 17.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī) notiks Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra senioru deju kolektīva “Atbalss” 35 gadu jubilejas koncerts “Sirdī deja atbalsojas”.

Koncerta skatītāji tiks priecēti ar skaistākajām latviešu skatuviskajām dejām, lustīgiem latgaliešu dančiem, jaunām horeogrāfijām, kā arī lietuviešu dejām. Svētku koncertu kuplinās laika gaitā iegūtie draugu kolektīvi: senioru deju kolektīvi “Linas” (Panevēža, Lietuva), “Ozolzīles” (Ilūkste), “Sagša” (Limbaži), “Šaltupe” (Izvalta) un vidējās paaudzes deju kolektīvi “Dviete” (Dviete) un “Laismeņa” (Daugavpils). Ieeja koncertā bez maksas.

Kā norāda paši kolektīva dejotāji: “Vārds “atbalss” plūst caur kolektīvu ik dienu – vai tas būtu kāju piesitienos, vai mēģinājumu čalās… Bet pāri visam mūsos atbalsojas deja. Tā arī ir tapis kolektīva nosaukums “Atbalss”, kad vairāki dejotāji sanāca kopā, lai turpinātu savu sirdslietu un dejas soļos atbalsotu jaunību.” Arī kolektīva vadītājs teic: ““Atbalss” dejotājos dzīvo enerģija, mīlestība pret deju un azarts, kas izpaužas tikai sev raksturīgā manierē. Ikviens dejas stāsts tiek izdejots ar vieglu soli, spīdumu acīs un lepnumu par savām saknēm un Latgali. Ne velti saka, ka “īsta mīlestība nezūd, tā vienmēr atjaunojas” un tas ir novērojams dejotājos vēl šodien.”

Senioru deju kolektīvs “Atbalss” dibināts 1989. gadā. Vairāk nekā 30 gadu garumā ir koncertēts kā Latvijā, tā arī ārvalstīs ar īpaši gatavotām koncertprogrammām. Kolektīva pirmais vadītājs Mečislavs Caune. No 2004. līdz 2021. gadam kolektīvu vadīja horeogrāfs Ivars Mironovs, bet no 2021. gada kolektīva vadītājs ir Dāvis Greļevskis. Kolektīva ilggadējais koncertmeistars – Eduards Zariņš.

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar