Salaspils botāniskā dārza oranžērijā atklās gleznu un vitrāžu izstādi “BŪT”

Šo sestdien, 22. aprīlī plkst. 14.00 Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā, Miera ielā 1, Salaspilī, atklās izstādi “Būt”, kurā varēs apskatīt mākslinieču Ilses Krūkles gleznas un Ilzes Apines vitrāžas. 

Visapkārt tik daudz runā par to, ka zemeslode griežas arvien ātrāk un ātrāk, dzīves temps pieaug, mēs tiekam ierauti tādā kā nebeidzamā vāveres ritenī un aizmirstam apstāties, ieelpot, izbaudīt te un tagad brīdi un vienkārši būt. Par to arī šī izstāde “BŪT” – apstāties un izbaudīt mirkļa skaistumu, to, kā gaisma gleznā plūst cauri ziedlapiņām, izgaismojot sīko dzīslojumu vai to, kā saules stars, spīdot cauri vitrāžai, uz grīdas dejo nebeidzamu prieka deju. 

Izstādē “BŪT” māksliniece Ilse Krūkle rādīs pēdējos divos gados tapušās gleznas. Daļa no gleznām pagājušā gada vasarā bija apskatāmas Dobeles pilī, un  tām pievienojušās māksliniecei pavisam jaunā, impresionisma tehnikā radītas gleznas un jauni eksperimenti fonos ar kodinātām un tonētām zelta un sudraba lapiņām. Ieraugāmas atsevišķas darbu sērijas, kuras stāsta par botāniski līdz precīzumam izstrādātiem ziedu portretiem, par dabas skaistumu, par greznuma un vienkāršuma līdzās pastāvēšanu un mijiedarbību, neskaitāmiem tehniskajiem eksperimentiem un to savstarpējo komunikāciju gleznās.

Stikla māksliniece Ilze Apine, lai gan jau padsmit gadus strādā ar stiklu, ir Latvijas mākslas cienītājiem jauna māksliniece, jo pirms atgriešanās Latvijā daudzus gadus dzīvoja Islandē. Šī būs viņas otrā izstāde Latvijā. Mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, vērtējot vitrāžas, ir teikusi, ka vitrāžai piemīt absolūtā mainība, jo to krāšņums ir atkarīgs no gaismas, mitruma, apkārtējās vides. Salaspils botāniskā dārza oranžērija ir ideāla vieta vitrāžām, jo sienas ir viens vienīgs stikls un caur vitrāžām plūstošās gaismas padara oranžērijas augus vēl eksotiskākus un noslēpumainākus.

Izstāde botāniskā dārza oranžērijā būs apskatāma līdz 20. maijam (apmeklējumu laiku var atrast  www.nbd.gov.lv, pirmdienās oranžērija ir slēgta).

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar