Roņu dienas Rīgas zoodārzā

Laikā, kad Baltijas jūras piekrastē var sastapt baltus, pūkainus kunkulīšus – roņu mazuļus –, Rīgas zoodārzs rīko ikgadējās Roņu dienas, aicinot apmeklētājus ne vien uzzināt vairāk par šiem Baltijas jūras zīdītājiem, bet arī radoši izpausties.

Šoreiz Roņu dienas notiks 18. un 19. martā no plkst. 12.00 līdz 15.00, un tajās īpašu uzmanību pievērsīsim roņu mazuļiem – to augšanai, pielāgojumiem izdzīvošanai savvaļā un arī pareizajai rīcībai, roni pamanot pludmalē. 

Apmeklētāji varēs salīdzināt cilvēka un roņa mātes piena saturu, kā arī izmēģināt, vai iespējams pacelt roni dažādos tā attīstības posmos. Kad izkustināts ķermenis un pārbaudīts, vai iespējams “noķert” tik daudz zivju, cik ronim vienas dienas laikā, domāšanas treniņu varēs īstenot, pildot krustvārdu mīklu un saliekot puzli.

Darbnīcā lieliem un maziem būs iespēja tikt pie pašdarināta roņu kroņa – “KRoņa”. Būs arī jaunums – sietspiedes darbnīca, kurā ilustratores Māras Viškas vadībā varēs uz sava auduma maisiņa vai krekla uzdrukāt īpašu, ar roņiem saistītu dizainu.

Janvāra beigās zoodārza roņiem Puikam un Kristai piedzimis mazulis. Pavisam drīz tas būs pietiekami liels, lai dotos patstāvīgā dzīvē Baltijas jūrā. Tas notiks īsi pēc Roņu dienām, tāpēc izmanto šo iespēju, lai atvadītos no ronēna! Pirms izlaišanas tas tiks aprīkots ar GPS raidītāju, ļaujot uzzināt vairāk par spēju izdzīvot savvaļā un dzīvesvietas izvēli.

Pirmo reizi Rīgas zoodārzs sekoja roņu gaitām 2021. gadā, kad raidītāji uzlikti zoodārzā dzimušajai ronītei Irbei un rehabilitētajam Mellūzim un Grīvai. Tas ļāva sekot līdzi roņu gaitām līdz Zviedrijas un pat Dānijas krastiem. Lai gan signālu iegūt izdevās tikai dažus mēnešus pēc dzīvnieku izlaišanas, novērotā uzvedība atbilda sugas dabiskajam dzīvesveidam – tātad rehabilitēto roņu dzīve savvaļā ir veiksmīga.

Gan zoodārzā mītošos roņus Puiku, Kristu un viņu mazuļus, gan roņu rehabilitāciju jau ilggadēji finansiāli atbalsta Ventspils pilsēta. Nāc uz Roņu dienām, uzzini par ronēnu attīstību, piedalies aktivitātēs un novēli mazulim veiksmi Baltijas jūrā!

Foto: publicitātes

TOP Komentāri

avatar